عرضه تخم مرغ به صورت دانه ای در ساوه تخلف صنفی است/فقط کیلویی بفروشید

مهدی الیاسی در گفت وگوی خبری اظهار کرد: کلیه تخم فروشان از جمله عمده فروشان و خرده فروشان طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار این شهرستان باید تخم مرغ را از نظر وزن و کیلوگرم با قیمت مصوب برای افراد و مصرف کنندگان عرضه کنند ، و از ابتدای ماه آینده امکان فروش تخم مرغ به صورت دانه وجود ندارد و نقض اتحادیه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه توزیع کیلویی تخم مرغ برای حمایت از مصرف کننده و جلوگیری از سوء استفاده اجرایی است ، اظهار داشت: در عرضه تخم مرغ باید از جمله تاریخ تولید و انقضا و همچنین بسته بندی شده توسط مراکز بسته بندی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان باشد.

معاون فرماندار ساوه با تأکید بر اینکه هرگونه تخلف در مصوبه ستاد تنظیم بازار شهرستان در خصوص عرضه تخم مرغ پیگرد قانونی دارد ، گفت: هرگونه تخلف در اجرای این مصوبه نمونه ای از گران فروشی و کم فروشی است، و با ارائه پرونده از طریق تعزیرات حکومتی مجازات متناسب با جرم اعمال خواهد شد.

وی گشت های مشترک بازرسان اداره صنعت ، معدن ، تجارت ، تعزیرات حکومتی ، اتاق اصناف ، دانشکده علوم پزشکی ، شبکه دامپزشکی و سایر مراجع ذیربط و نظارت دقیق بر بازار ، به ویژه در آستانه شب عید را خاطرنشان کرد و وی افزود: برای جلوگیری از هیجان و التهاب بازار انجام می شود و متخلفان صنفی مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

الیاسی همچنین با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دائمی عرضه مستقیم کالا با هدف تعدیل قیمت ها در شهرک صنعتی کاوه ساوه به عنوان تصویب آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار افزود: شهرک صنعتی کاوه به عنوان بزرگترین شهر صنعتی کشور تولید کننده کالاهای متنوع مورد نیاز مردم است که تامین مستقیم کالا توسط واحدهای تولیدی مستقر در شهر صنعتی کاوه یکی از راه های تأمین کالا با هزینه تمام شده خواهد بود .

وی اظهار داشت: برپایی نمایشگاه دائمی عرضه مستقیم کالا در شهر صنعتی عاملی برای حذف واسطه ها و حمایت از حقوق مصرف کننده است که با مشارکت بخش خصوصی و شرکت شهر صنعتی کاوه انجام می شود.

وی به ورود به سیستم رایگان تبدیل سوخت وانت بارها و تاکسی اشاره کرد و افزود: دارندگان وسایل نقلیه عمومی مانند وانت بارها و تاکسی ها جهت گازسوز کردن خودرو های خود به صورت رایگان و بدون هزینه نصب و تجهیزات به سامانه gcr.niopdc.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.