واکسن کرونای فخرا فاز دوم آزمایش بالینی را آغاز کرد

به گزارش چاپارنیوز، رضا اله ورن، سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع، صبح چهارشنبه در آغاز فاز دوم آزمایش انسانی برای واکسن کرونای فخرا با بیان اینکه فاز دوم آزمایش بالینی واکسن کرونای فخرا امروز آغاز می شود، گفت : فاز اول تست انسانی با تزریق ۱۳۵ نفر به پایان رسید و وضعیت عمومی داوطلبان خوب است و هیچ عارضه جدی مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: در فاز دوم تست انسانی این واکسن به ۵۰۰ داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق می شود.

سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع با بیان اینکه داوطلب گیری فاز دوم واکسن انجام شده است، گفت: غربالگری های پزشکی برای داوطلبان فاز دوم انجام شده و روزانه ۴۰ تا ۵۰ تزریق برای داوطلبان انجام خواهیم داد.

اله ورن ادامه داد: فاز دوم در تهران انجام می شود اما برنامه ریزی ما برای فاز سوم است که اجرای این فاز در شهرستانها است تا مردم سایر شهرها نیز بتوانند در این مطالعه شرکت کنند.

وی تصریح کرد: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت fakhravac.ir آمادگی خود را برای شرکت در این طرح ملی اعلام کنند. پس از مرحله دوم و با مجوز از وزارت بهداشت، وارد فاز سوم آزمایش انسانی خواهیم شد. افراد می توانند برای دیدن شرایط شرکت در مطالعه بالینی به سایت مراجعه کنند. در فاز سوم، عموم مردم می توانند در مطالعه شرکت کنند.

در پایان سخنگوی پروژه آزمایش بالینی واکسن فخرا گفت: در فاز سوم آزمایش انسانی، ما قصد داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان یعنی حدود ۳۰۰۰۰ نفر تزریق کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.