غربالگری زودهنگام کرونا در مساجد و محلات توسط ستاد اجرایی امام

سعید سلیمانی در گفت وگویی، با اشاره به طرح این بنیاد پیرامون خدمات دوراپزشکی بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با ستاد ملی کرونا بر تشخیص زودهنگام بیماری کرونا تاکید کردند. در همین راستا ستاد اجرایی فرمان امام نیز توسط بنیاد احسان طرح غربالگری زودهنگام بیماری کرونا در مساجد و محلات را راه اندازی کرد.

او در مورد غربالگری زودهنگام کرونا در مساجد ادامه داد: در واقع در گام دوم خدمات سلامت الکترونیک بنیاد احسان که با همت سامانه ۴۰۳۰ و شرکت برکت تل توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) آغاز شده، امکان خدمت رسانی در حوزه سلامت الکترونیک از طریق سامانه دوراپزشکی در سراسر کشور ایجاد شد. در این طرح که با همکاری گروه‌های جهادی دانش آموخته‌ علوم پزشکی و مرکز ‌رسیدگی‌ به‌ امور مساجد تا کنون در استان تهران اجرایی شده است، در قالب ۱۰۰ پایگاه فعال بیش از ۵۰ هزار مورد مشکوک طی سه ماه غربالگری شده اند که حدود ۲۰ هزار مورد از آن‌ها از طریق دوراپزشکی معاینه شده‌ است.

مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه این طرح در مرحله دوم خود علاوه بر خدمات به بیماران کرونایی، آمادگی خدمات دهی به مراجعین دیگر بیماری‌ها را هم دارد، در پاسخ به اینکه چه کسانی می توانند از این خدمت بهره مند بشوند عنوان کرد: همه افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز ایجاد شده در سطح استان تهران که غالبا در مناطق کم‌برخوردار است، بدون پرداخت هزینه و به صورت رایگان از معاینه، ویزیت پزشک و ارائه داروهای مورد نیاز استفاده کنند.

سلیمانی اظهار کرد: مراکز ایجاد شده این طرح به صورت شیفت های روزانه فعال هستند و هر روز نیز امکان ارتباط گیری با پزشک مقدور است. تمامی خدمات در این طرح، رایگان است.

او در مورد ارائه خدمات تخصصی از طریق خدمات دوراپزشکی نیز بیان کرد: در روش دوراپزشکی امکان ارائه خدمات برای دیگر بیماری‌ها به جز کرونا وجود دارد و در روند توسعه این خدمت در سراسر کشور به وسیله پایگاه‌های سلامت و کاروان‌های سیار سلامت احسان گسترش پیدا خواهد کرد.

او عنوان داشت: پس از معاینه ابتدایی توسط کارشناس در پایگاه سلامت و بررسی علائم ابتدایی و بعد از ویزیت توسط پزشک متخصص در سامانه دوراپزشکی نیاز بخش اعظمی از مراجعین برطرف می‌شود، ولی در صورت نیاز به بررسی تخصصی تر نیز با صلاحدید پزشک، مراجعین با کمک کارشناس حاضر در پایگاه به مراکز تخصصی هدایت می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.