عواقب قطعی برق ؛ از خراب شدن واکسن کرونا تا فوت بیماران نیازمند اکسیژن

دکتر فرهاد ابول نژادیان با اشاره به عواقب قطعی برق بر زنجیره سرد نگهداری واکسن های کرونا، به خبرنگاران گفت: در مخازن ذخیره سازی واکسن کرونا، دو دستگاه دیزل ژنراتور برای تأمین زنجیره سرد واکسن های خوزستان قرار داده ایم تا در صورت قطع برق، یکی از این دیزل ژنراتورها وارد مدار شود.

به گزارش چاپارنیوز، وی افزود: در صورت قطع مکرر برق، زنجیره سرد مخازن انبار واکسن قطع شده و واکسن ها آسیب می بینند، بنابراین نباید برق این مراکز قطع شود. خوشبختانه تاکنون برق این مراکز قطع نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اگر هشت ساعت برق تأمین نشود، واکسن ها خراب می شوند؛ در صورت تغییر دما در واکسن ها، قطعاً واکسن ها منقضی می شوند.

ابوال نژادیان با اشاره به عواقب قطعی برق برای بیمارانی که در خانه از دستگاه اکسیژن استفاده می کنند، اظهار داشت: برخی از بیماران نیازمند اکسیژن، مانند بیماران مبتلا به کرونا یا جانبازان، به دستگاه اکسیژن ساز در خانه وابسته هستند که به دلیل قطع برق مشکل تنفس دارند و جان آنها در خطر است.

وی افزود: وقتی برق قطع می شود و دستگاه ها از کار می افتند، سطح اکسیژن خون بیمار کاهش می یابد و ممکن است بیمار فوت کند، بنابراین افرادی که دستگاه اکسیژن ساز خانگی دارند باید کپسول اکسیژن دریافت کنند تا در صورت قطعی برق، مشکلی نداشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.