عوارض کووید ۱۹ تا حدود ۶ ماه پس از آن ادامه دارد

به گزارش چاپار نیوز، پزشکان در مطالعات جدید خود بیان کردند: در بیش از ۷۵ درصد افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ حداقل شش ماه پس از آلوده شدن به ویروس، حداقل یک مورد از عوارض کووید ۱۹ در بیمار مشاهده می شود.

معلومات موجود اینگونه ارائه میدهد: خستگی و ضعف عضلانی شایع ترین عوارض کووید ۱۹ مداوم است که بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان در این مطالعه را تحت تاثیر قرار داده است. علاوه بر این، از هر چهار شرکت کننده یک نفر با مشکلات خواب یا علائم اضطراب یا افسردگی ماه ها پس از تشخیص کروناویروس مواجه بوده است.

پزشکان اعلام کردند: از آنجا که کووید-۱۹ بیماری جدیدی است در حال درک و شناخت برخی از تاثیرات طولانی مدت آن بر سلامت بیماران هستیم.

با توجه به مطالعات و بررسی های پزشکان و محققان به این صورت است، که اکثر بیماران پس از خروج از بیمارستان حداقل با برخی از عوارض کووید ۱۹ مواجه هستند که تاکید کننده نیاز به مراقبت های پس از بیمارستان به ویژه برای افرادی است که عفونت های شدید را تجربه می کنند.

به گزارش چاپار نیوز به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، در چندین مطالعه عارضه های طولانی مدت بیماری کووید ۱۹ تایید شده اما بررسی های جدید وتحقیقات نشان می دهد که این مشکلات حتی افرادی را که به نوع خفیف بیماری نیز مبتلا هستند درگیر می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.