علل راکد شدن و خروج واحدهای صنعتی از چرخه تولید چیست ؟

به گزارش چاپار نیوز، عزیزمحمدی، معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر ضمن یادآوری خروج حدود ۱۰ هزار واحد از واحدهای صنعتی و تولیدی از چرخه تولید اعلام کرد: راکد شدن واحد های تولیدی و صنعتی علل مختلفی از جمله کمبود نقدینگی، نیاز به نوسازی ماشین آلات و تجهیزات، شیوع کرونا و نبود بازار دارد.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در خصوص بازگشت واحد های صنعتی به چرخه تولید اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۸۸ واحد صنعتی و تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشته اند که ۱۵ هزار اشتغال مستقیم را به همراه داشته است.

عزیزمحمدی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته در وزارت صمت تا پایان سال این میزان به ۲ هزار واحد صنعتی ارتقا می یابد.

وی افزود: برگشت به تولید واحدها با تلاش خود کارآفرینان و همراهی وزارت صمت و سازمان صنایع کوچک حاصل شده است.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی عنوان کرد: استقبال برای سرمایه گذاری در تولید و صنعت در شهرک های صنعتی نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده و ۶ هزار و ۸۰ قرار داد امسال برای احداث واحد صنعتی در شهرک های صنعتی بسته شده است.

عزیزمحمدی اینگونه ادامه داد: در شهرک های صنعتی بزرگ مثل شمس آباد در زیرساخت ها مثل برق و آب مشکل داریم که در این زمینه طرح هایی در دست اجراست.

مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

در همین راستا، نوده فراهانی عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد در رابطه با مشکلات و علل خروج واحدهای صنعتی از چرخه تولید اعلام کرد: با کنترل واردات و قاچاق، ما الان در بازار مشکل نداریم و مشکل ما جذب نیروی انسانی است.

فراهانی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مشکلات این است که مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط بانک ها، بیمه و سازمان مالیات اجرا نمی شود.

وی تصریح کرد: مشکل دیگر این است که متناسب با افزایش تولید و توسعه زیرساخت ها تامین نمی شود، ۱۰ سال است که طرح انتقال آب به شهرک صنعتی شمس آباد مطرح شده، اما هنوز اجرا نشده است.

عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد در پایان گفت: قراردادها باید اصلاح شود و تعهدات باید در این قراردادها دو طرفه باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.