علت مرگ بعضی افراد به خاطر ابتلا به ویروس مرگبار کرونا چیست؟

0 15

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز،بعد از همه گیری ویروس مرگبار کرونا در جهان از ۹ ماه گذشته تا کنون، این ویروس همچنان در حال پخش شدن و گرفتن جان چندین هزار نفر در سراسر جهان است.

دانشمندان تمام نیروی خود را به کار گرفته اند تا چاره ای برای کاهش شمار قربانیان کووید ۱۹ پیدا کنند، یکی از این راه حل ها، شناسایی افراد آسیب پذیر است. دانشمندان می‌گویند سالمندان و کسانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای هستند، آسیب پذیری بیشتری در مقابل ویروس کرونا دارند. همچنین نسل کودک و نوجوان قدرت ایمنی بالایی در مقابله با کووید ۱۹ داشته و به ندرت ویروس مرگبار کرونا در این نسل قربانی می گیرد، برای مثال بر طبق گزارشات یک تحقیق در آمریکا مشخص شد که از ۱۹۰ هزار قربانی کرونا در این کشور، تنها ۱۲۱ نفر زیر ۲۱ سال سن داشته اند. با این حال، کودکان یکی از ناقلان فعال ویروس کرونا هستند و نباید به شیوع ویروس در میان این قشر بی توجهی نشان داد. به خصوص که هم اکنون بازگشایی مدارس در ایام کرونا و حضور دانش آموزان در مدرسه نیز به این موضوع دامن می زند.

با این حال، محققان به تازگی از ابعاد دیگری از مرگبار بودن ویروس کرونا در میان افراد را کشف کرده اند. در ماه مارس پزشکان با دو برادر جوان که ۲۹ و ۳۱ سال سن داشتند برخورد کردند که به خطار ابتلای شدید به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند. هر دو برادر به دلیل وخامت شرایط حیاتی و ناتوانی در تنفس در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بستری شدند، اما متاسفانه یکی از برادران پس از مدتی قربانی ویروس مرگبار کرونا شد.

دو هفته پیش و بعد از آنکه دو برادر جوان دیگر به دلیل کرونا و وضعیت بد حیاتی در بیمارستانی در هلند بستری شدند، متخصصان ژنتیک برای تحقیق درباره این کیس فراخوانده شدند. محققان در این تحقیقات کشف کردند که بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا شده اند فاقد ماده حیاتی به نام “اینترفرون” هستند که در سازماندهی سیستم ایمنی بدن در مقابله با عوامل ویروسی تولید می‌شود.

اینترفرون ها(به انگلیسی: Interferon) نوعی از پروتئین‌ها هستند که سلول‌های میزبان آلوده به ویروس آزاد ساخته و موجب تحریک سیستم ایمنی و افزایش مقاومت بدن می‌شوند. اینترفرون‌ها از دسته سایتوکاین ها می‌باشند.درواقع اینترفرون‌ها ملکول‌هایی در بدن هستند که با مقاوم ساختن سلول به حمله ویروسی، می‌توانند علیه آن ها وارد عمل شوند. اینترفرون‌ها به خصوص در برابر عفونت‌های ویروسی مقاومت می‌بخشند و در واکنش‌های ایمنی طبیعی بدن، حتی در غیاب ویروس‌ها (مثلا در HIV و سرطان) شرکت دارند.

حداقل ده نوع متفاوت از اینترفرون‌ها در پستانداران به کشف رسیده است که هفت نوع از آن‌ها را در انسان پیدا کرده اند. اینترفرون‌های انسانی در سه تیپ طبقه‌بندی می‌شوند. تیپ یک برحسب اثر ضد ویروسی، ضد رشد و فعال‌سازی سلول کشنده طبیعی به اینترفرون‌های IFN-α و IFN-β، IFN-ω دسته بندی می‌شود. از تیپ دو IFN-γ و از تیپ سه IFNLR ۱ قابل ذکرند. این پروتئین‌ها توسط لوکوسیت‌ها، لنفوسیت‌ها، فیبروبلاست‌ها و سایر سلول‌های سیستم ایمنی تولید می‌شوند.

اینترفرون‌ها تحریک کننده سیستم ایمنی برای افزایش مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری‌زا از جمله ویروس مرگبار کرونا می باشند. بعضی دیگر باعث فعال شدن سلول‌های ایمنی مانند سلول‌های کشنده طبیعی (Nk) و ماکروفاژ‌ها می‌شوند. یا با ارائه آنتی ژن عوامل بیماری‌زا به لنفوسیت‌های T باعث بهتر شناخته شدن آن‌ها و تشدید پاسخ ایمنی می‌شوند. همچنین مقاومت سلول‌های سالم به ویروس‌ها را افزایش می‌دهند. اینترفرون‌ها در ایجاد برخی از علایم بیماری‌های عفونی مانند احساس خستگی و تب نیز نقش مهمی را ایفا می کنند. اینترفرونی که در پاسخ به یک نوع ویروس تولید می‌شود سبب بروز مقاومت کوتاه مدت در برابر بسیاری از ویروس‌ها نیز می‌شود.

بر اساس آخرین یافته های محققان بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا می شوند و مجبور به بستری شدن در بیمارستان می شوند یک پاسخ ضعیف یا ناقص اینترفرون به ویروس مرگبار کرونا نشان داده اند و همین امر باعث ضعف سیستم ایمنی در نابودی ویروس شده است. دانشمندان می‌گویند کافی نبودن اینترفرون می‌تواند به یک ابتلای خطرناک از کووید ۱۹ منجر گردد.

به همین دلیل دانشمندان تاکید دارند داروی رمدسیویر و پلاسمای افراد بهبود یافته به دلیل دارای بودن فاکتور‌های ایمنی و مقدار بالای اینتروفن می‌تواند برای بیماران کرونایی مفید واقع گردد. هم اینک تحقیقات زیادی درباره “اینترفرون درمانی” بر روی بیماران کرونایی در حال انجام است تا از میزان شانس مرگبار بودن ویروس کرونا برای این افراد کاسته شود.

مواد غذایی حاوی ویتامین C، با افزایش گلبول‌های سفید، ایمنی بدن را تامین می‌کنند. علاوه بر آن، این ویتامین باعث افزایش تولید پادتن و بالا بردن سطح اینترفرون هم می‌شود. بنابراین توصیه می شود.

علل دیگر مرگبار بودن ویروس کرونا در بعضی افراد

به طور کلی محققان قادر به کشف این موضوع شده اند که بعضی از بیماری‌ها روی یکدیگر تاثیر می گذارند و باعث تشدید یکدیگر می گردند. برای مثال، دانشمندان فهمیده اند بیماری لثه  یکی دیگر علت های مرگبار بودن کرونا در بیماران می باشد.

دانشمندان روی این موضوع تحقیقات بسیاری انجام دادند تا در نهایت ارتباط میان خطر مرگبار ابتلا به ویروس کرونا و بیماری لثه را کشف کردند. بیماری لثه همچنین با بیماری قلبی و بیماری مزمن ریوی ارتباط مستقیم دارد. خود این دو بیماری نیز به طور مستقیم می‌توانند خطر مرگبار بودن ویروس کرونا برای بیماران را به شدت افزایش دهد.

دانشمندان در ایالت کالیفرنیای آمریکا و همچنین محققان برزیل اعلام کردند: بیماری لثه باعث می‌شود سطح پروتئین ایمنی به نام «اینترلوکئین ۶» در خون بالا رود. مشاهده شده است کسانی که سطح این پروتئین در خونشان بالا بوده است در صورت ابتلا به ویروس مرگبار کرونا علائم بسیار شدیدی از خود نشان خواهند داد و برای زنده ماندن باید حتماً زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار بگیرند همچنین میزان مرگ و میر این افراد نسبت به بیماران دیگر مبتلا به کووید ۱۹ بیشتر است.

بر اساس گزارشات به دست آمده از این تحقیقات مشخص شد که اگر چه بیماری‌های مختلف می‌تواند باعث افزایش سطح اینترلوکئین ۶ خون در افراد شود، اما در صورت درمان بیماری لثه در افراد، سطح این پروتئین به میزان قابل توجهی در خون کاهش می‌یابد.

دانشمندان همچنین بیان کردند که افرادی که سطح اینترلوکئین ۶ آن‌ها بیش از ۸۰ پیکوگرم در هر میلی لیتر است، بسیار بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به ویروس مرگبار کرونا هستند .و در صورت تشدید بیماری ممکن است نیازمند دستگاه تنفس مصنوعی باشند.

شروین ملایم، یکی از جراحان دندانپزشکی لس آنجلس آمریکا درباره ارتباط بیماری لثه و کرونا می‌گوید: بر این باوریم بسیاری از کسانی که سطح بالایی از اینترلوکئین ۶ را در خون دارند پیش از ابتلا به کووید ۱۹ از بیماری لثه رنج می‌برده اند و همین امر بر شدت بیماری در آن‌ها خواهد افزود.

محققان تاکید کردند مردم حتما نسبت به بهداشت دهان و دندان خود نهایت حساسیت را به خرج دهند و در صورت بیماری لثه به دندانپزشک رجوع کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.