علت لغو پروازهای داخلی در برخی استان ها چیست و چه زمانی از سر گرفته می‌شوند؟

0 11
در حالیکه برخی مسئولان فرودگاهی از لغو هفتگی برخی پروازهای داخلی توسط ایرلاین های مختلف خبر داده اند، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش پروازهای داخلی توسط ایرلاین های مختلف بیان کرد: به زودی پروازهای بجنورد – عشق آباد برقرار خواهد شد.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، در چند روز اخیر محمد ابراهیم قدمگاهی، مدیر فرودگاه شهدای بجنورد درباره علت لغو پروازهای داخلی این فرودگاه توضیح داد و بیان کرد: معمولا پرواز شرکتهای هواپیمایی به مقصد بجنورد به علت کمبود ناوگان و نیاز آن به بررسی فنی دوره‌ای هواپیما، شیوع ویروس کرونا و کاهش سفر لغو میشود در این میان شرکت هواپیمایی ماهان، آسمان و ایران ایر به علت مشکلات مختلف در طول هفته یک تا دو برنامه پروازی خود را لغو می کنند.

 تورج دهقانی زنگنه، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص علت لغو پروازهای داخلی در برخی فرودگاه هایی مانند بجنورد گفت: با شروع و گسترش ویروس کرونا در دنیا و به طبع آن در کشور و کاهش شدید مسافر، تعداد پروازهای داخلی در ماه های اخیر به شدت کاهش یافت اما پس از اعمال مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت سختگیرانه سازمان هواپیمایی کشوری در راستای رعایت پروتکل ها، با روند رو به رشد در  پروازهای داخلی مواجه هستیم.

زنگنه اظهار کرد: در خصوص پروازهای بجنورد نیز وضعیت به همین شکل بوده است. به عنوان مثال در حال حاضر هواپیمایی ماهان روزهای دوشنبه و جمعه به این شهر پرواز دارد. هواپیمایی آسمان نیز که به دلیل اشاره شده، پروازهای خود به بجنورد را در ماه های اخیر قطع کرده بود از اوایل مهر ماه پروازهای خود را  در روزهای یکشنبه و پنج شنبه هرهفته  برقرار کرده است.

وی افزود: همچنین ایران ایر نیز سه روز در هفته در روزهای شنبه، سه شنبه و چهارشنبه پرواز داشته که با اضافه شدن پرواز روزهای یکشنبه، در هفته چهار پرواز به بجنورد در روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه انجام می‌دهد.

بازگشایی خط هوایی پروازهای بجنورد – عشق آباد به زودی

دهقانی زنگنه همچنین درباره پروازهای خارجی فرودگاه بجنورد  خاطرنشان کرد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” انجام پروازهای بین المللی منطقه ای را در دستور کار قرار داده و پس از بررسی های بازرگانی و فنی، پرواز بجنورد به عشق اباد توسط این شرکت برقرار خواهد شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نهایت گفت: به غیر از عوامل ذکر شده لازم است به این موضوع اشاره کنیم که برقراری و استمرار پروازها به استقبال مردم از آنها بستگی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.