علت قاچاق دام در کشور چیست ؟ قیمت بالای دام در کشورهای همسایه موثر است؟

به گزارش چاپار نیوز، حجت الاسلام سید سلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی جز استان های برتر و تراز اول کشور در تولید گوشت قرمز و مرغ است در رابطه با علت قاچاق دام بیان کرد: به دلیل همسایگی با چند کشور همسایه، سالانه شاهد قاچاق دام از مرزهای استان هستیم هرچند اقدامات خوبی برای مقابله با این موضوع صورت گرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی یادآوری کرد: سختی تامین نهاده های دامی توسط دامداران و قیمت بالای دام در کشورهای همسایه عمده علت قاچاق دام است.

این نماینده خانه ملت تاکید کرد: باتوجه به وجود مسئله قاچاق دام و برای جلوگیری از این موضوع هرگونه انتقال غیر قانونی دام ممنوع بوده و قاچاق تلقی می شود.

حجت الاسلام ذاکر با اشاره به لزوم حمایت از دامداری های کوچک برای جلوگیری از قاجاق دام و همچنین رونق اقتصاد دامداران بیان کرد: برابر قانون باید از دامداری های کوچک حمایت شود و نهاده های دامی به صورت عادلانه همچون دامداری های بزرگ به آن ها تخصیص یابد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: درحال حاضر در تامین نهاده های دامی مشکل اساسی وجود ندارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.