سیلاب های مرگبار در غرب اروپا به علت تغییرات اقلیمی است

به گزارش چاپارنیوز، بر اساس این برنامه،عامل سیلاب های مرگبار عدم استفاده از سوخت های فسیلی برای ۹ سال آینده به عنوان بخشی از اقدامات کشورهای عضو این اتحادیه برای دستیابی به هدف “کربن خنثی” تا سال ۲۰۵۰ در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون اروپا گفته است که سیل اخیر در سراسر غرب اروپا، نشان دهنده لزوم اقدامات موثر برای مقابله با تغییرات آب و هوا است.

فعالان محیط زیست و سیاستمداران خیلی زود توانستند بین سیلاب و اثرات تغییرات اقلیمی موازی سازی کنند.

به گفته رئیس کمیسیون اروپا، این بارندگی های شدید و سیل آسا و تلفات ناشی از آن، نشانه بارزی از تغییرات اقلیمی است. بر اساس شدت و زمان وقوع حوادث است که دانش به ما می گوید این نشانه واضحی از تغییرات آب و هوایی است و برای کنترل آن نیاز به اقدام به موقع است.

سیلاب های مرگبار یک پدیده پیچیده است که دلایل زیادی از جمله گسترش خشکی و شرایط زمین در ایجاد آن نقش دارد. اگرچه رابطه بین تغییرات آب و هوایی و سیلاب به تجزیه و تحلیل گسترده علمی نیاز دارد، اما تغییرات آب و هوایی که در حال حاضر به دنبال بسیاری از طوفان ها باعث بارندگی شدید شده است، بخش مهمی از این رابطه است. اتمسفر گرمتر، چه به صورت باران و چه برف، آب بیشتری را در خود نگه داشته و آزاد می کند.

به گزارش چاپارنیوز و به نقل از نیویورک تایمز، رئیس جمهور آلمان همچنین تغییرات اقلیمی را مقصر وقوع سیل اخیر در این کشور دانست و گفت: فقط وقتی می توانیم علیه تغییر اقلیمی اقدامی انجام دهیم، می توانیم وقایعی را که اکنون تجربه می کنیم محدود کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.