چه عاملی باعث ایجاد رکود در بازار مواد غذایی شده است؟

به گزارش چاپار نیوز، قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی ضمن خبر دادن از رکود در بازار مواد غذایی، اعلام کرد: اجبار مشتریان به خرید سایر کالاها همراه با روغن کذب است.

قاسمعلی حسنی ضمن اشاره به این نکته که بازار مواد غذایی وارد رکود شده است، عنوان کرد: دو عامل برای رکود در بازار محصولات غذایی وجود  دارد که هر دوی آن ها مربوط به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور است.

وی افزود: در ماه‌های اخیر با افزایش نرخ دلار شاهد افزایش قیمت چند برابری در مواد غذایی بودیم که با سطح درآمد مردم همخوانی ندارد.

بنابر گفته های این مقام مسئول، از یک طرف توان خرید مردم برای کالای اساسی کاهش یافته و از طرف دیگر بنکداران به این دلیل که اجناس خود را گران خریده‌اند، حاضر به کاهش قیمت نیستند و این دو عامل در نهایت باعث ایجاد رکود در بازار شده است.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در ادامه گفت: در این میان هر دو طرف حق دارند چراکه یک طرف توان خرید خود را از دست داده و طرف دیگر نگران زیان است.

حسنی خاطر نشان کرد: رکود که اکنون آغاز شده تا ایام منتهی به نوروز ادامه داشته باشد.

وی به این سوال که به دلیل کمبود روغن برخی از فروشندگان مواد غذایی مردم را مجبور به خرید آن همراه با سایر کالاها می کنند، اینگونه پاسخ داد: این موضوع کذب است چرا که همکاران ما برای خروج  از رکود پاسخگوی مشتریان خود بدون قید و شرط هستند، ضمن اینکه کمبودی در بازار روغن نیست که مشتریان مجبور به این کار شوند.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی اینگونه ادامه داد: روغن مایع به میزان کافی در بازار وجود دارد و تنها عرضه روغن نباتی حلبی ۴.۵ و ۱۶ کیلوگرم با کمبود روبه رو شده است که به اعلام وزارت صمت این مشکل به زودی مرتفع خواهد شد.

حسنی شرایط تامین و عرضه سایر کالای اساسی را بسیار مناسب خواند.

این در حالی است که طی رزهای گذشته سعید صارمی، معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت ضمن اعلام خبر تأمین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن (مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت) از محل ذخایر استراتژیک کشور، اظهار کرد: با تمهیدات انجام گرفته ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.