عرضه خودرو در بورس برای خودروسازان الزامی است

0 15

خودرو و ساماندهی بازار خودرو، یکی از دغدغه های اصلی کمیسیون صنایع بوده است. در عرض دو الی سه ماه با یک کار فشرده طرح با موضوع ساماندهی بازار و صنعت خودرو سبک تهیه شد که یکی از مهم ترین موارد آن عرضه خودرو در بورس بود و در حال حاضر نیز در کمیسیون صنایع در حال بررسی تخصصی روی این طرح هستند تا در چند هفته پیش رو طرح را به صحن بیاورند و رأی‌گیری کنند.

یکی از مواردی که در این طرح به آن اشاره شد عرضه خودروها در بورس است، سهیل معمار باشی در رابطه با چگونگی این عرضه اظهار داشت: ارائه خودرو در بورس کالا، موضوعی است که در طرح  نمایندگان مجلس برای سازماندهی بازار خودرو مطرح شده و براساس گزارشات و جلسات که در کارگروه توسعه صنایع و معادن برگزار شده به این نحو است که شرکت‌ها ملزم به عرضه خودروهای خود تنها از طریق بورس هستند.

این مقام مسئول بیان کرد: به عبارتی برای خودروها و براساس فرمول قیمت گذاری، پایه قیمتی تعیین می‌شود و پس از آن در بورس عرضه می‌شود تا براساس عرضه و تقاضا رقابت شود. در نهایت قیمت فروش مشخص می‌شود و خودروسازها محصولات خود را  به آن قیمت به فروش می‌رسانند.

وی اظهار کرد: همچنین قرار است در مورد ما به‌التفاوت قیمت کشف شده در بورس و قیمت پایه که بهای تمام شده خودرو سازان به علاوه یک سود منصفانه خواهد بود، تصمیم‌گیری شود تا از این منابع جهت استفاده از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و یا توسعه فعالیت‌های تحت توسعه در صنعت خودرو و توسعه محصولات جدید برنامه ریزی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.