عرضه اولیه نماد وسپهر در بازار فرابورس صورت خواهد گرفت

0 19

به گزارش چاپار نیوز، فردا یکشنبه مورخ ۳۰ شهریورماه، عرضه اولیه نماد وسپهر در بازار فرابورس صورت خواهد گرفت.

تعداد ۶ میلیارد سهم معادل ۲۰ درصد از سهام شرکت “سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات” در نماد “وسپهر” در تاریخ  ۳۰ شهریور، به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

لازم به ذکر است که حداکثر سهام قابل خرید توسط اشخاص حقیقی و حقوقی ۱۱۰۰ سهم در بازه قیمتی ۹۵۰ تا ١٠١٠ تومان است. تاریخ و دوره ثبت سفارش از ساعت ۱۳ تا ۱۷ روز یکشنبه، تاریخ تخصیص سهام چهارشنبه دوم مهر و تاریخ شروع معاملات ثانویه روز شنبه پنجم مهرماه اعلام شده است.

بهروز خدارحمی، مدیرعامل گروه سپهر صادرات در رابطه با عرضه اولیه نماد وسپهر ، ضمن اشاره به عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در روز یکشنبه ۳۰ شهریور اعلام کرد:  وسپهر با سرمایه ۳۰ هزار میلیارد ریالی از هفته‌ی آینده مسیر متفاوتی را در قالب یک شرکت فرابورسی آغاز خواهد کرد. تلاش ما این خواهد بود که نقدشوندگی به عنوان شاخصه‌ بنیادین معاملات وسپهر باشد و رشد متناسب با عملکرد را همچون پیش در دستور کار خواهیم داشت.
خدارحمی نزدیک به یک سوم از دارایی‌های وسپهر را بورسی و باقی مانده دارایی های وسپهر را غیربورسی خواند و در ادامه گفت: راهبرد شرکت، حرکت به سمت بورسی کردن سایر شرکت‌های زیرمجموعه بصورت هلدینگ و یا مجزا  و کمک در جهت رسیدن ارزش دارایی‌های سهامداران وسپهر به ارزش ذاتی آن خواهد بود و در این مسیر، ظرفیت نهفته در مجموعه‌ی شرکت‌های وابسته‌ و فرعی وسپهر، نوید سرمایه‌گذاری مطمئن و رو به رشدی را به سهامدارانش می دهد.

مدیر عامل گروه مالی سپهر صادرات ضمن تاکید بر پیشنهادهای اولیه برای عرضه‌ اولیه وسپهر اظهار کرد: سال گذشته این پیشنهاد مطرح بود  که ابتدا شرکت‌های زیرمجموعه بورسی شوند و پس از کشف قیمت و ارزش آنها، امکان بهتری برای عرضه‌ی وسپهر در ارزش‌های بالاتر فراهم شود، اما در نهایت تصمیم بر این شد که در این مسیر رو به رشد از ظرفیت سهامدارن جدید هم بهره‌مند شویم و  این افق رو به رشد را به همراه سهامداران جدید  بپیماییم.
وی در انتها با یادآوری چشم انداز پیش روی وسپهر عنوان کرد: آرزوی شخصی من این است که با عنایت به مجموعه‌ پتانسیل‌هایی که وسپهر دارد که مهمترین آن تکیه بر پشتیبانی مطمئن همچون وبصادر بعنوان سهامدار عمده است، به عنوان یک نماد نقدشونده، پویا، بنیادی و خوش‌آتیه در بازار سرمایه شناخته شویم و شفافیت، انضباط‌ و بهداشت مالی و گزارشگری سرلوحه‌ی فعالیت‌های ما باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.