سه شرکت در لیست ورود به عرضه اولیه بازار فرابورس ایران

به گزارش چاپار نیوز، سه شرکت در نوبت عرضه اولیه در فرابورس قرار گرفته و هشت شرکت هم در روزهای اخیر پذیرش شده اند.

سه شرکت با نام های مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن، چوب خزر کاسپین و سپیدار سیستم در نوبت عرضه اولیه فرابورس قرار گرفتند. این در حالی است که شرکت های مذکور با توجه به این مورد که زمان ارائه گزارش‌های شش‌ماهه حسابرسی‌شده نزدیک است، باید گزارش‌های ‌لازم را منتشر کرده و امیدنامه خود را بر اساس گزارش‌های شش‌ماهه تکمیل نمایند.‌

به همین علت هم عرضه اولیه این شرکت‌ها در گرو تکمیل این گزارش‌ها بوده و زمان دقیق عرضه اولیه سهام آن‌ها همچنان مشخص نیست.

لازم به ذکر است که شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران در حوزه مواد و محصولات دارویی، صنایع فروآلیاژ ایران ‌در حوزه ریخته‌گری آهن و فولاد، پالایش قطران زغال سنگ، شرکت شیمیایی رازی ‌ (با برند چسپ رازی)، شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزار نگین (توسن)، شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی، شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی ‌و همچنین استارتاپ تپسی ‌(پذیرش مشروط) اخیرا در این بازار پذیرفته شده اند.

این در حالی است که از زمان پذیرش شرکت ها در فرابورس تا درج نام شرکت به ۶ ماه زمان نیاز است که تا سه ماه نیز امکان تمدید دارد. همچنین این شرکت ها از زمان درج تا عرضه اولیه به مدت ۶ ماه فرصت اولیه دارند که این فرصت برای دو ماه قابل تمدید می باشد.

در آخر و بنابر این گزارش به نظر می رسد که یک شرکت از زمان پذیرش تا عرضه اولیه در حدود یک سال و پنج ماه فرصت خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.