علت عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی چه بود؟

رئیس دفتر رئیس جمهوری در غالب بیانیه ای برای توضیح علت عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس توضیح داد: طبیعی است زمانی که برای موضوعی با اهمیت بسیار بالا نظیر جلسه رأی اعتماد یک وزیر در مجلس دستورالعمل می‌گوید رئیس جمهوری نرود؛ در جلسه‌ آغاز سال تحصیلی مدارس و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی نیز دستورالعمل صادره همان است.

پاسخ واعظی درباره عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار محمود واعظی در پی مصاحبه ای، در واکنش به انتقادات پیش آمده از ریاست جمهوری درباره عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس اظهار کرد: ستاد ملی برای همه مسئولین در رده‌های مختلف دستورالعملی برای فعالیت تعیین کرده است که این دستورالعمل شامل مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری، وزرا، معاونین وزرا و سایر مقامات می‌شود و همه مقامات بر اساس دستورالعمل‌ها و پروتکل‌هایی که ابلاغ شده است، عمل می‌کنند.

وی ضمن اشاره به عدم حضور روحانی در نشست رای اعتماد وزاری جهاد کشاورزی و صنعت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای جلسه رای اعتماد، آقای خاوازی در مجلس ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعملی صادر کرد که آقای رئیس جمهوری به مجلس نرود؛ برای جلسه رای اعتماد آقای مدرس خیابانی نیز مجدداً از ستاد ملی کرونا استعلام گرفتیم و پاسخ آن ها این بود که هنوز شرایط تغییر نکرده است و تصمیم بر این است که آقای رئیس جمهوری در جلسه مجلس حاضر نشوند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری ضمن تاکید بر این موضوع که شرایط به گونه ای نیست که آقای روحانی به عنوان رییس جمهور تصمیم بگیرند مطابق سلیقه خود در جلسات مختلف شرکت کنند و در هر جلسه‌ای طبق میل خود حاضر نشوند، گفت: طبیعی است زمانی که برای موضوعی با اهمیت بسیار بالا نظیر جلسه رأی اعتماد یک وزیر در مجلس دستورالعمل می‌گوید رئیس جمهوری نرود؛ در جلسه‌ی آغاز سال تحصیلی مدارس و نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی نیز دستورالعمل صادره همان است.

واعظی همچنین در ادامه صحبت های خود افزود: ممکن است گفته شود امکان مدیریت فضا و رعایت پروتکل ها وجود دارد، اما زمانی که مسئولان در رده‌ روسای قوا در محلی حضور یایند، هرچقدر هم که تلاش شود، باز هم رعایت پروتکل‌ها امکان پذیر نیست. برای نمونه می توان به سفر آقای قالیباف به خوزستان اشاره کرد؛ من مطمئن هستم دستورالعمل صادره برای سفر رئیس مجلس اینگونه نبود که تعداد زیادی جمع شود و فضا شلوغ شود. قطعاً ایشان و اطرافیان‌شان برای رعایت پروتکل‌ها تلاش زیادی کردند، اما تصاویری که منتشر شد به گونه‌ای بود که گویی شرایط در حال عادی سازی و بنا بر عدم رعایت دستورالعمل ها است.

وی همچنین درباره عدم حضور روحانی در مراسم آغاز سال تحصیلی تاکید کرد: حضور رئیس جمهوری در مراسم آغاز سال تحصیلی فقط به نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی منتهی نمیشد، بلکه اینگونه استدلال می‌شد که به دلیل اینکه موضوعات بسیاری وجود دارند که از نظر اهمیت با مراسم آغاز سال تحصیلی یکسان هستند، بنابراین رئیس جمهوری باید در آن مراسم‌ها نیز حضور یابند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در پایان سخنان اعلام کرد: همانطور که مقام معظم رهبری نیز بارها فرموده‌اند که آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا بر من تکلیف کند را عمل می‌کنم؛ آقای رئیس جمهوری نیز از روز نخست گفتند که من دستورالعمل را رعایت می‌کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.