سازمان بهداشت جهانی بر عدم تجویز رمدسیویر برای بیماران کرونایی

به گزارش سایت چاپار نیوز، به نقل از اسپوتنیک، سازمان بهداشت جهانی ضمن تاکید شدید بر عدم تجویز رمدسیویر برای بیماران کرونایی گفت: «رمدسیویر» برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان‌ها در نظر گرفته نشده است و فرق نمی‌کند که شدت بیماری در آن‌ها در چه سطحی باشد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده توسط سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون هیچ گونه شواهدی مبنی بر تاثیر این دارو بر افزایش احتمال درمان بیماران یا کاهش نیاز آن‌ها به تنفس مصنوعی وجود ندارد. این در حالیست که در جهان، تجویز رمدسیویر به عنوان یک داروی موثر در درمان برای ویروس کرونا رواج دارد، اما نقش آن در درمان بالینی مبهم باقی مانده است.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی، هنگام تدوین توصیه‌های خود، نتایج چهار آزمایش بین المللی گردآوری شده از هفت هزار بیمار را مد نظر قرار دادند. مشخص شد که این دارو از نظر کاهش میزان مرگ و میر یا سایر نتایج مثبت مهم برای بیماران تأثیر قابل توجهی ندارد.

سازمان جهانی بهداشت روز ۱۱ ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را دغدغه ای جهانی و همه گیر اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین گسترش یافت. ابتدا مقامات چین شیوع نوعی از ذات‌الریه با منشاء ناشناخته را اعلام کردند، اما کمی بعد کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید از نوع کروناست. اکنون بعد از گذشت چندین ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته، اما این ویروس مرگبار به کشور‌های دیگر نفوذ کرده و جان بسیاری از مردم را گرفته است. در ایران و دیگر کشور‌ها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری و مقابله با آن از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کنند و فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کنند.

دوره نهفتگی بیماری کرونا به طور متوسط حدود ۱۴ روز است و علائم بیماری شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا آشکار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.