عامل گرانی بلیت هواپیما سایت‌ها و چارترکننده‌ها هستند/ از کجا بلیت بخریم؟

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: «برخی اشتباهات و تخلفات از طرف سایت‌های فروش اینترنتی و چارترکننده‌ها باعث گرانی بلیت هواپیما شده است و ایرلاین‌ها تاکنون گرانفروشی نداشته‌اند.»

به گزارش چاپار به دنبال لغو نرخ‌نامه جدید قیمت بلیت هواپیما از سوی وزیر راه و شهرسازی، قرار بود دولت برای ایرلاین‌ها امتیازاتی از جمله ارز نیمایی و برخی منابع ریالی در نظر بگیرد تا قیمت بلیت هواپیما افزایش پیدا نکند. این درحالی است که همچنان برخی شهروندان نسبت به گران شدن پروازهای داخلی اعتراض دارند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، در این باره اظهار کرد: «تاکنون هیچ گزارشی از گرانی بلیت هواپیما طی هفته‌های گذشته از سوی ایرلاین‌ها نداشته‌ایم و همه شرکت‌های هواپیمایی طی این بازه زمانی بلیت هواپیما را در دامنه نرخ تعیین شده قبلی فروختند. اما برخی سایت‌های فروش بلیت هواپیما و چارترکننده‌ها اشتباهات و تخلفاتی مرتکب شده‌ و از این وضعیت بازار سواستفاده می‌کنند. در این میان همه این تخلفات به نام شرکت‌های هواپیمایی نوشته می‌شود و مردم آن را از چشم ما می‌بینند.»

وی ادامه داد: «اگر وعده‌های مسئولان درخصوص حمایت از ایرلاین‌ها مانند تامین ارز نیمایی با نرخ مناسب و ارائه تسهیلات ارزان قیمت عملی شود، شرکت‌های هواپیمایی نیازی به افزایش قیمت و گرانی بلیت هواپیما ندارند؛ چرا که هزینه‌های افزایش یافته آن‌ها جبران می‌شود.»

گرانی بلیت هواپیما را به سازمان هواپیمایی کشور گزارش کنید

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم اگر با گرانی بلیت هواپیما مواجه شدند، چه کاری باید انجام دهند؟ اعلام کرد: «اگر مردم شاهد بالا رفتن نرخ پروازهای داخلی تا تعیین تکلیف و اعلام نتیجه جلسات بودند، بهتر است ابتدا به سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنند. سپس قیمت‌های اعلامی را با نرخ‌های مندرج در نرخنامه رسمی موجود در سایت مقایسه کنند و اگر بالاتر از سقف تعیین شده بود، آن را به انجمن یا سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کنند تا با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.»

اسعدی سامانی تاکید کرد: «علاوه بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی همه پروتکل‌های جدید بهداشتی از جمله ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما را رعایت کرده‌اند، بر عملکرد آن‌ها از سوی سازمان هواپیمایی نظارت کافی نیز صورت می‌گیرد. این در حالی است که تاکنون قیمت بلیت هوپیما را در هیچ یک از مسیرهای داخلی بالاتر از سقف تعیین شده قبلی افزایش نداده‌اند. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم که بلیت هواپیما را با در نظر گرفتن نرخنامه مصوبه موجود از ایرلاین‌ها خریداری کنند؛ چرا که برخی سایت‌ها یا چارترکننده‌ها اقدام به فروش بلیت هواپیما بالاتر از قیمت مجاز کرده‌اند و این گرانی بلیت هواپیما به زیان مردم است. به عنوان مثال قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران-مشهد که نهایتا باید قیمتی حدود ۷۰۰ هزار تومان داشته باشد، توسط چارترکننده‌ای یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شده است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.