آیا محمدرضا عارف از اصلاح طلبان و نهاد اجماع ساز ناراحت است ؟

به گزارش چاپارنیوز، جواد امام در گفت وگویی در مورد اخبار ناراحت بودن محمدرضا عارف از اصلاح طلبان و نهاد اجماع ساز و احتمال حضور مستقل در انتخابات، اظهار داشت: من چنین برداشتی از اظهارات اخیر عارف ندارم. باید در نظر داشت اصلاح طلبانی که قصد نامزدی دارند بدون حمایت و نظر نهاد اجماع ساز وظیفه دشواری را پیش رو دارند. آنها یا باید به طور مستقل در انتخابات شرکت کنند یا از پشتیبانی جریان های دیگر برخوردار باشند.

وی ادامه داد: یک کاندیدا نمی تواند اعلام کند من اصلاح طلب هستم اما از جبهه اصلاح طلبان و ۳۱ حزب اصلاح طلب خداحافظی کردم و کاری با آنها ندارم. عارف چنین چیزی نگفته است. وی سه دوره ریاست شورای عالی را بر عهده داشته است و فکر نمی کنم چنین دیدگاهی داشته باشد.

امام خاطرنشان کرد: عارف اگر بنای حضور در انتخابات داشته باشد، نمی تواند رئیس نهاد اجماع ساز باشد، زیرا در آیین نامه نهاد اجماع ساز آمده است کسانی که می خواهند کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی، شورای شهر، خبرگان و ریاست جمهوری شوند، باید شورا را ترک کنند. به طور کلی، من برداشتی از دلخوری عارف از نهاد اجماع ساز را ندارم.

وی در پایان در خصوص نارحتی عارف از اصلاح طلبان گفت: آیین نامه و اساسنامه بدنه نهاد اجماع ساز نهایی شده و انتخاب نهایی هیئت مدیره و کمیته ها نیز انجام شده است و پس از نهایی شدن هیئت مدیره کمیته ها، ما در مورد انتخابات در روزهای آینده بحث خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.