هشدار انصارالله به رژیم های دخیل در عادی ‌سازی روابط با اسرائیل

انصارالله یمن با محکوم کردن اقدام بحرین در عادی ‌سازی روابط با اسرائیل هشدار داد: «نظام‌هایی که دست به عادی سازی این روابط با رژیم اشغالگر اسرائیلی می‌زنند، نماینده مردم این کشورها نیستند و روزی بهای سنگینی بابت این خیانت خود می‌پردازند.»

به گزارش المیادین، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن طی بیانیه‌ای در واکنش به این سازش شرم آور، اظهار داشت: «این توافق و عادی سازی روابط بین بحرین و اسرائیل دور از انتظار و شوکه کننده نبود.»

در این بیانیه آمده است: «با آشکارسازی این روابط، فلسطین از بار سنگین رژیم‌هایی که سال‌ها پنهانی و از پشت خنجر می‌زدند، خلاص شد. پیوستن بحرین به جریان عادی ‌سازی روابط با اسرائیل نتیجه رژیم وابسته‌ای تحت تعلیمات اسرائیلی و آمریکایی است.»

طی این بیانیه حسن نصرالله حمایت حود را از مردم بحرین برای بازگرداندن عزت و حاکمیت دولت خود اعلام کرده است.

حزب کنگره مردمی یمن عادی سازی روابط با اسرائیل را محکوم کرد

در این راستا حزب کنگره سراسری مردمی در یمن تصمیم بحرین را محکوم کرده و گفت: «قضیه عادی ‌سازی روابط با اسرائیل از طرف بحرین، فقط کمتر از یک ماه پس از اعلام عادی سازی بین اسرائیل و امارات صورت گرفته که نشان دهنده درجه حقارت برخی رژیم‌های عربی است. این نظام‌ها برای جلب رضایت رژیم غاصب اسرائیلی و تجارت در مسائلی مانند فلسطین با هم رقابت می‌کنند.»

این کنگره سراسری تاکید کرد که عادی ‌سازی روابط با اسرائیل در راستای اجرای طرح معامله قرن و پروژه نابودی کشورهای عربی است؛ کشورهایی که در مسیر مقاومت در مقابل برنامه‌های عادی سازی با دشمن اسرائیلی و برنامه ریزی درباره مسائل کشور بوده و هستند.

علاوه بر این کنگره مردمی از کلیه آزادگان جهان امت عرب، احزاب و جریان‌های سیاسی عرب خواست که جریان عادی سازی با دشمن صهیونیستی را به هر شکلی تقبیح، محکوم و رد کنند؛ چرا که این خیانت به آرمان مردم فلسطین است.

جمعه شب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، توافق بحرین و رژیم صهیونیستی را بر سر عادی سازی روابط، یک رویداد تاریخی دیگر خواند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.