ظریف در پی سفر اخیرش به روسیه: روسیه دوست راهبردی ایران است

به گزارش چاپار نیوز، محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص نتایج سفر به روسیه اعلام کرد: روسیه از دوست های راهبردی ایران است بنابراین رایزنی و مشورت نزدیک بین مقامات دو کشور امری مهم و مورد نیاز است.

محمد جواد ظریف ضمن اشاره به نتایج سفر به روسیه و ملاقات با همتای روسی خود عنوان کرد: با توجه به شرایط منطقه ای و بین المللی و روابط دوجانبه این نیاز وجود دارد که گفتگوهای مستمری با دوستان خود از جمله روسیه داشته باشیم و  این سفر نیز فرصتی را فراهم کرد تا با مقامات روسیه گفتگوها و هماهنگی هایی را داشته باشیم از جمله در مورد مسائل فغانستان و برجام.

وی ضمن تاکید بر مواضع مسکو در شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته‌ای ایران و برجام گفت: هماهنگی نزدیکی بین دو کشور در این زمینه وجود داشت که منجر به نتایج موفقیت‌آمیزی شد.

ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر این مورد که سفر او به روسیه، سومین سفرش به این کشور طی دوران گسترش کرونا است، افزود: این سفر برای هماهنگی و نزدیک کردن دیدگاه‌های دو کشور در مورد مسائل مختلف صورت گرفته است، روسیه از دوست های راهبردی ایران است و انجام این نوع از گفتگو ها امری مهم و مورد نیاز دو کشور است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.