طلبکاران برای واگذاری استقلال و پرسپولیس در اولویت نیستند!

معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: طلبکاران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در اولویت واگذاری سهام این دو باشگاه در راستای خصوصی‌سازی قرار ندارند.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، معاون شرکت‌ها و قیمت گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی درباره موضوع در اولویت بودن طلبکاران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در صف خصوصی‌سازی این دو باشگاه اعلام کرد: چنین چیزی نیست و هر کسی می‌تواند در خرید سهام شرکت کند.

ابوالقاسم شمسی جامخانه ضمن اشاره به تشکیل کارگروهی در سازمان خصوصی‌سازی که اهلیت فنی و مالی اشخاص را بررسی می‌کند و اهمیتی نمی دهد که آن شخص از باشگاه طلبکار است یا نه، ادامه داد: این سازمان برای بحث سهام کنترلی و مدیریتی بر اساس دستورالعمل مصوب شده، اهلیت فنی و مالی را بررسی می‌کند و چه طرف بدهکار باشد و چه طلبکار مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین، همه می‌توانند در واگذاری شرکت کنند، اما بر اساس دستورالعمل ذکر شده بررسی خواهند شد که چه افردی از لحاظ فنی و مالی می‌توانند در واگذاری حضور داشته باشند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های تعاونی در اولویت های اصلی برای خرید سهام این دو باشگاه هستند یا نه؟ بیان کرد: فارغ از استقلال و پرسپولیس، از ورود شرکت‌های تعاونی برای خرید سهام استقبال می‌‌کنیم و می‌توانند سهام بگیرند، اما قانون برای آن ها اولویتی قرار نداده است.

بنا بر وعده‌های متعدد وزیر ورزش قرار بود سهام تیم های استقلال و پرسپولیس تا پایان شهریور امسال در جهت خصوصی‌سازی حرکت کنند که این امر اکنون به انتهای پاییز منتقل شده است. این در حالی است که شمسی جامخانه معاون سازمان خصوصی‌سازی اظهار دارد: در ابتدا اعلام شده بود که عرضه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در شهریورماه انجام می‌شود، بعد از آن به دلیل برخی مسایل به مهرماه موکول شد، اما صورت‌های مالی این دو باشگاه به مرحله نهایی نرسید. با این حال وضعیت باشگاه پرسپولیس از نظر صورت‌های مالی و برخی دیگر اقدامات که قرار است برای واگذاری آن انجام شود به مراتب بهتر از استقلال است.

بر اساس اظهارات این مقام مسئول، عرضه سهام باشگاه استقلال در بورس با مشکلاتی مواجه شده است و هنوز صورت‌های مالی آن نهایی نگردیده است، تغییر و تحولات صورت گرفته هم باعث شده تا به جمع‌بندی نهایی نرسیم. صورت مالی این باشگاه باعث توقف کار شده است، در صورت رفع مشکلات موجود سهام باشگاه استقلال پس از پرسپولیس وارد بورس خواهد شد.

این در حالی است که بدهی‌های باشگاه استقلال زیاد شده و به مانع دیگری برای واگذاری این باشگاه تبدیل شده است؛ بدهی‌هایی که در زمان مدیریت و مالکیت دولت بر این باشگاه تحمیل شده است و در واقع طلبکاران این باشگاه از دولت طلبکارند. به همین دلیل برخی رسانه‌ها خبر دادند که یکی از گزینه‌های مدنظر این است که طلبکاران عمده برای این بتوانند طلب خود را تسویه کنند به احتمال زیاد در فاز اول واگذاری سهام باشگاه استقلال در فرابورس، در اولویت خرید سهام قرار بگیرند؛ که این موضوع هم از سوی معاون سازمان خصوصی‌سازی رد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.