صعود قیمت بیتکوین : پیش به سوی ۱۱ هزار دلار و فراتر از آن!

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، به نقل از سی ان بی سی، مقاومت بیتکوین در مرز روانی مهم ۱۰ هزار دلاری در چند روز گذشته سبب افزایش تقاضا برای خرید این ارز دیجیتالی شده است و این موضوع می تواند زمینه ساز صعود قیمت بیتکوین و ورود آن به کانال ۱۱ هزار دلاری شود. در آخرین دور از معاملات ارزهای دیجیتالی، بیتکوین با ثبت صعود ۰.۳۲ درصدی به ۱۰ هزار و ۷۵۴ دلار رسید.

ارزهای دیجیتالی در هفته های اخیر دچار نوسانات زیادی شده اند و تحلیلگران نگرانی معامله گران از عواقب کرونا بر روی اقتصاد جهانی را مهمترین علت نوسانات ارز دیجیتال عنوان می کنند. همچنین پیش بینی شده است شاهد صعود قیمت بیتکوین به بالای ۱۱ هزار دلار نیز باشیم. به تازگی اتحادیه اروپا اعلام کرده است قصد دارد وارد کار قانون گذاری معاملات ارزهای دیجیتالی شود و این امر حاکی از پذیرش نقش ارزهای دیجیتالی در آینده نظام مالی جهان خواهد بود.

هر چند برخی از منابع از پیشرفت های جدید دارویی در مقابله با کرونا خبر داده اند،  با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر رو به صعود است و بسیاری از متخصصان نگران بروز موج دوم شیوع ویروس مرگبار کرونا به صورت جهانی در پاییز هستند. تاکنون این ویروس بیش از یک میلیون نفر قربانی از سراسر جهان گرفته است و ترس افزایش محسوس شمار قربانیان با شدت گرفتن روند فعلی شیوع کرونا وجود دارد. علاوه بر این همانطور که مشخص است شیوع این ویروس مرگبار تاثیری مستقیم بر نواسانات بازار و اقتصاد جهان، از تورم گرفته تا صعود قیمت ارزهای دیجیتالی مثل بیتکوین دارد.

البته افزایش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به صعود قیمت بیتکوین نبود و قیمت خیلی از ارزهای دیجیتالی دیگر صعودی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۱.۰۱ درصد صعود به ۳۵۵.۸۹ دلار، بیت کوین کش با ۵.۳ درصد جهش به ۲۲۶.۴۷ دلار، لایت کوین با ۰.۳۷ درصد افزایش به ۴۶.۰۲ دلار،  مونرو با ۴.۰۲ درصد پیشروی به ۹۷.۷۹ دلار، دش با یک درصد ریزش به ۶۸.۳۳ دلار، زدکش با ۱.۱۴ درصد افزایش به ۵۵.۱۶ دلار و میکر با ۲.۹۳ درصد صعود به ۴۸۲.۵۳ دلار رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.