شیوع بالای اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد میزان شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران بالا است. به گزارش چاپارنیوز، اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس شکایتی شایع است. محققان این موضوع را در تحقیقی با هدف تعیین شیوع اختلالات جنسی در ایران بررسی کرده اند.

در این مطالعه، ۳۲۰ مرد مبتلا به ام اس از شمال، جنوب، شرق، غرب و مناطق مرکزی کشور شرکت کردند. وضعیت آنها توسط پرسشنامه های مختلف مربوط به سلامت جنسی مردان و شاخص IIEF ارزیابی شد.

یافته های این مطالعه نشان می دهد ۱۱۴ بیمار از ۳۲۰ مرد مبتلا به بیماری ام اس که در این مطالعه شرکت کرده اند دارای اختلالات جنسی هستند.

نتایج نشان داد که شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران حدود ۳۶ درصد است. محققان این تحقیق معتقدند شیوع این نوع اختلالات جنسی در ایران نسبتاً زیاد است. آنها می گویند این بیماران باید از نظر اختلال عملکرد جنسی غربالگری، تشخیص و درمان شوند.

نتایج این مطالعه توسط گروهی از محققان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشگاه علوم پزشکی دزفول، دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شاهد و بیمارستان قائم رشت انجام شده در مجله Neurology and Therapy چاپ شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.