شکست نماینده شطرنج ایران در مسابقات سرعتی قهرمانی جوانان جهان

سید محمد امین طباطبایی در مسابقات سرعتی قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۰ شکست خورد. به گزارش پایگاه‌های خبری، این رقابت با شکست نماینده شطرنج ایران به پایان رسید. طباطبایی که در رقابت‌های آنلاین در برابر سام سویان آمریکایی حاضر شده بود با نتیجه ۹.۵ بر ۱۵.۵ تن به شکست داد.

این رقابت که بین دو شطرنج باز ۱۹ ساله برگزار شد، با شکست نماینده شطرنج ایران به پایان رسید. با این نتیجه، رقیب طباطبایی سومین بازیکنی است که موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات سرعتی قهرمانی شده است. 

بعد از این شکست نماینده شطرنج ایران وی اظهار کرد: «به دلیل شکست در بازی اولم،تحت فشار قرار گرفتم. اما از عملکردم بسیار راضی هستم. این بازی می‌توانست بهتر پیش برود. حریفم کاملا شایسته برد بود، چرا که بهتر از من بازی کرد.»

نماینده دیگر ایران پرهام مقصودلو است که در این مسابقات به مصاف حریفان می‌رود. پرهام مقصودلو با ریتینگ ۲۶۷۶ در رده چهارم شطرنج جوانان جهان قرار دارد. دو تن از جدی‌ترین رقبای نمایندگان ایران جفری شیونگ آمریکایی و آندری اسیپنکو روسی هستند که به ترتیب در رده‌های دوم و سوم رده‌بندی شطرنج جوانان جهان قرار دارند. قرار است مقصودلو برای صعود به مرحله بعدی به مصاف حریف هندی رود.

در مجموع ۱۶ شطرنج باز زیر ۲۱ سال در این رقابت‌ها حضور دارند. مجموع جوایز این رقابت‌ها ۲۵ هزار دلار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.