عضو هیئت مدیره شرکت تخصصی عمران: شهر جدید سهند می تواند یک الگو باشد

یدالله رحمانی در جلسه شورای اداری شهر جدید سهند ، گفت: توسعه خدمات زیربنایی و روبنایی در شهرهای جدید، دستیابی به اهداف ایجاد شهرهای جدید و جذب سرریز جمعیت از شهرهای بزرگ و جلوگیری از توسعه خارج از کنترل کلانشهرها می شود، نیز شهر مکانی برای سکونت کارمندان و کارگران مجتمع های بزرگ صنعتی ایجاد می شوند که زمینه را برای جذب سرمایه گذاران فراهم می کند و همچنین منجر به توسعه گردشگری می شود.

با اشاره به بازدید از پروژه های مختلف در شهر جدید سهند از جمله برنامه اقدام ملی مسکن، کتابخانه مرکزی سردار شهید سلیمانی، پارک کودکان، مدارس شهید خلیل پور نهر و شهیدان مهدی پور، مسجد امام صادق (ع) و پیست اسکیت در کنار آن، بام سهند، پروژه مشارکتی کمال ، ورودی فاز چهار و چندین پروژه در حال انجام گفت: سهند یکی از شهرهای نمونه در میان شهرهای جدید است و اهداف زیادی را محقق کرده است.

وی افزود: پروژه های بازدید شده، این شهر را به شهری کارگاهی تبدیل کرده است که در آن کار و تلاش کاملاً مشهود است.

رحمانی روحیه همدلی و همکاری در شرکت عمران شهر سهند را عاملی در توسعه کارهای عمرانی نسبت به سایر شهرها دانست و گفت: احداث مدرسه، مسجد، پارک، کتابخانه و سایر نیازهای مردم در شهر سهند طی دو سال گذشته این شهر را شهری نمونه کرده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت مترو، آزادراه ها و بزرگراه ها در شهرهای جدید از اولویت های شرکت مادر تخصصی است، گفت: در زمینه زیرساخت ها کارهای زیادی در شهر جدید سهند انجام شده است مانند ساخت آزاد راه تبریز – سهند و پیشرفتهای احتمالی آن طی دو سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: با ساخت آزادراه تبریز – سهند امکان صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و بار ترافیکی و دسترسی سریع و آسان مردم تبریز و سهند فراهم شده است.

مدیرکل توسعه مسکن شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید کشور همچنین موقعیت شهر جدید کشور در این جلسه، سهند را در بین شهرهای جدید بسیار عالی ارزیابی کرد و گفت: شهر جدید سهند گام های خوبی برداشته است بنابراین، در میان شهرهای جدید کشور، مقام اول را در برنامه اقدام ملی مسکن کسب کرده است.

نادر عربی با اشاره به اهمیت شهر جدید سهند برای کلانشهر تبریز گفت: با احداث آزادراه و برنامه اقدام ملی مسکن، شهر جدید سهند سرریز جمعیت از کلانشهر تبریز را در خود جای داده و به توسعه همه جانبه منجر خواهد شد.

در این جلسه، عباس مصطفوی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند با اشاره به احداث آزادراه تبریز – سهند و تلاش این شرکت برای تکمیل آن، گفت: آزادراه تبریز – سهند به دغدغه مقامات و نمایندگان استان، به ویژه استاندار آذربایجان شرقی شده بود که اگر حمایت اسلامی وزیر راه و شهرسازی، طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی و همچنین پیگیری های استاندار و معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نبود، این پروژه تکمیل نمی شد و هرجا به مشکلی بر می خوردیم، آن را رفع می کردند.
فرید پناهی معاون رئیس و سعیدی عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهر سهند نیز در مورد پروژه های عمرانی این شهر و اهمیت آنها صحبت کردند.

در پایان از همکاران شرکت عمران شهرهای جدید سهند توسط شرکت مادر تخصصی عمران شهر سهند و نیز به نمایندگی از طاهر خانی معاون وزیر که شبانه روز در ساخت آزادراه تبریز – سهند کار می کردند با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.