شرایط در بازار خرید و فروش خودرو به چه صورت است؟

به گزارش چاپار نیوز، به نظر می رسد بازار خرید و فروش خودرو در روزهای اخیر و با افزایش قیمت سکه و ارز قفل شده است.

در بازار امروز همه منتظر تثبیت شدن قیمت ها هستند و به همین دلیل معامله ای صورت نمی گیرد. لازم به ذکر است که افزایش بی سابقه قیمت خودرو در کنار سکه و ارز  باعث شده  تا کسی حاضر به خرید خودرو با قیمت های بالا نباشد.

این در حالی است که مقرر شده بود تا خودروسازان با ارائه طرح های مختلف فروش بازار را به سمت آرامش هدایت کنند و میزان تقاضا در بازار را مدیریت نمایند. در حال حاضر تنها یک طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو و یک طرح پیش فروش تعدادی از محصولات سایپا اجرایی شده است.

در حال حاضر قیمت انواع خودروها به صورت سلیقه‌ای در آگهی‌ها و توسط دلالان اعلام می گردد. این اعمال سلیقه ای قیمت ها تا جایی است که برخی خودروهای وارداتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون اختلاف قیمت دارند. این اختلاف در محصولات داخلی و در آگهی های مختلف به ۲۰ میلیون تومان هم رسیده است.

نکته قابل توجه اینجاست که بنا بوده تا نظارت کافی در این بازار انجام گیرد تا فضا برای دلال بازی ها نا امن گردد. در حالی که غفلت واحد نظارتی در اکثر بازارها از جمله بازار خودرو دلیلی شده تا معاملات متوقف شوند و حقوق مصرف کنندگان هم ضایع گردد.

قیمت های موجود در بازار خرید و فروش خودرو نشان می دهند که قیمت انواع خودرو غیر منطقی بوده و همین امر باعث شده تا میزان خرید و فروش در این بازار به صفر برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.