شرایط جسمانی ترامپ پس از ابتلا به کرونا چگونه است ؟

0 10

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا عصر شنبه و در بیمارستانی که در حال حاضر در آن بستری می باشد، اعلام کرد که شرایط جسمانی وی خیلی بهتر است اما چند روز آینده آزمون واقعی برای درمان ویروس کرونا خواهد بود.

این گفته های دونالد ترامپ در حالی مطرح شد که پیام های متناقضی در رابطه با شرایط جسمانی وی پس از مبتلا شدن به کرونا توسط کاخ سفید منتشر شده است.

ترامپ ، رییس جمهور آمریکا که چندی پیش همراه همسرش به کرونا مبتلا شد، یک ویدیویی چهار دقیقه‌ای در توییتر منتشر کرد. در این ویدئو او با چهره ای که خسته به نظر می رسید و پشت میزی مقابل پرچم آمریکا نشسته بود، اعلام کرد: در ابتدا که به مرکز درمانی والتر رید رسیدم حال خیلی خوبی نداشتم. فکر می‌کنم که ظرف چند روز آتی، آزمون واقعی باشد، بنابراین باید ببینیم ظرف چند روز آتی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

این ویدئو در شرایطی منتشر شد که تنها ساعاتی بعد از ارزیابی های جسمانی وی و اعلام نشدن شرایط دقیق جسمانی اش منتشر شد.

پس از ابتلای ترامپ به کرونا در روز ۵شنبه تا امروز، ۱۱ نفر از افرادی که در روز مناظره انتخاباتی با بایدن در کنار او حضور داشتند، به کرونا مبتلا شده اند.

این در حالی است که صبح شنبه تیمی از پزشکان کاخ سفید اعلام کردند که وضعیت ترامپ رو به بهبود است و او از بازگشت به کاخ سفید صحبت می‌کند. یکی از پزشکان اظهار کرد، ترامپ به آنها گفته است که “فکر می‌کنم امروز بتوانم از اینجا بیرون بروم.”

اما دقایقی پس از انتشار این گفته ترامپ، مارک میدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید در جمع خبرنگاران اعلام کرد که حال ترامپ در شبانه روز گذشته نگران کننده بوده است و ۴۸ ساعت آینده برای او در درمان این ویروس بسیار مهم می باشد. وی در ادامه گفت: ما هنوز در مسیر روشنی به سمت بهبود کامل او نیستیم.

ترامپ در این ویدیوی چهار دقیقه‌ای، از پزشکان و پرستاران در مرکز پزشکی والتر رید، واقع در نزدیکی واشنگتن تشکر کرد. همچنین اعلام کرد: فکر می‌کنم به زودی بازخواهم گشت تا مبارزات اتنخاباتی را به سرانجام برسانم.

وی همچنین از همه کسانی که در آمریکا و جهان برای او آرزوی سلامتی کرده‌اند، سپاسگزاری کرد.

تردید دموکرات ها به اطلاعات مربوط به سلامتی ترامپ

این در حالی است که دموکرات‌ها نسبت به اطلاعاتی که دولت ارائه می‌کند، تردید دارند. چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنا در توییتر نوشت: در مورد مساله‌ای به اهمیت سلامت رئیس جمهور، ما نمی‌توانیم دروغ‌ها و بی‌کفایتی این دولت را تحمل کنیم. نیازمند حقیقت هستیم.

دکتر شان کانلی، پزشک رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه شنبه اظهار کرد، دونالد ترامپ دیگر تب ندارد و بهتر است اما هنوز خطر دور نشده است. وی افزود: ترامپ بیشتر عصر شنبه را کار کرد و درون سوئیت خودش بدون هیچ مشکلی رفت و آمد می‌کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.