شبکه تلویزیونی بازار بورس به زودی راه اندازی خواهد شد

0 7

به گزارش چاپار نیوز، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در زمینه تشکیل شبکه تلویزیونی بورس بیان کرد: در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس، وزارت اقتصاد و سازمان صدا و سیما درباره تشکیل شبکه تخصصی تلویزیونی بازار سرمایه توافق شد.

محمدرضا پور ابراهیمی در رابطه با شبکه تلویزیونی بازار بورس گفت: هدف از راه اندازی این شبکه را حذف اطلاعات نادرست از بازار و جلوگیری از سیگنال فروشی و نیز ارائه صحیح اطلاعات به جامعه و بازار ذکر کرد و گفت: در این شبکه تخصصی سعی خواهد شد اطلاعات صحیح به مجموعه مرتبط با بازار سرمایه شامل بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی و نیز بورس املاک و مستغلات که عملیات اجرایی آن در حال نهایی شدن است، به مخاطبان داده شود.

وی گفت که این شبکه با استفاده از ظرفیت ‌های موجود در رسانه ملی راه اندازی می شود و توضیح داد: هم اکنون متن پیشنهادی رسانه ملی تهیه شده و متن فنی و تخصصی بازار سرمایه نیز با هماهنگی کمیسیون اقتصادی و وزارت اقتصاد در حال آماده شدن است و پیش بینی می‌شود قرارداد ایجاد این شبکه اختصاصی برای بازار سرمایه طی ده روز آینده بین کمیسیون اقتصادی مجلس، وزارت اقتصاد و همچنین رسانه ملی منعقد شود.

پورابراهیمی گفت که پس از راه اندازی این شبکه تخصصی شرایط سهامداران علی الخصوص دارندگان سهام عدالت از لحاظ دریافت اطلاعات و حضور بهینه آن‌ها در بازار بورس بهتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: در برنامه‌های این شبکه تخصصی سعی خواهد شد تحلیل‌های درست و دقیق از بازار سرمایه ارائه شود و از اطلاعات غلط که در فضای مجازی به کاربران و مخاطبان داده می‌شود، جلوگیری به عمل آید.

او در ادامه گفت: برای ایجاد این شبکه از ظرفیت‌های موجود شبکه‌های اقتصادی صدا و سیما استفاده خواهد شد و قرار است استودیوی این شبکه در ساختمان بورس تهران باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.