دولت آقای رئیسی سیاست‌های کلان برجام را باید دنبال کند

جلال میرزایی در مصاحبه ای، در مورد سیاست‌های کلان برجام  و اینکه درباره اینکه برخی از افراط گرایان در ستادهای رئیسی مشغول کار بودند. این نگرانی وجود دارد که این افراد به دنبال سهمی در کابینه او باشند. چقدر لازم است که آقای رئیسی کابینه خود را با افراد غیرتندرو تشکیل و به وعده های عملیاتی خود عمل کند، گفت: آقای رئیسی با همین افرادی که در اطرافش قرار داشتند؛ با مواضع، برنامه و گفتارهایی که در جریان انتخابات و مناظره ها داشتند و درباره آنها صحبت می کردند، از سوی مردم رای آورد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: من معتقدم که در جریان دموکراسی باید بپذیریم که حزب پیروز حق اجرای برنامه های خود را داشته باشد، با افراد هدف خود عمل کند، ما باید به حقوق دیگران احترام بگذاریم و مانند جریان مقابلمان عمل نکنیم؛ بنابراین درست نیست که بیاییم در مورد برنامه یا افرادی که قرار است با ایشان باشند صحبت کنیم و ما نباید وارد شویم.

وی ادامه داد: آقای رئیسی در جلسه ای که با گروه های مختلف داشت بارها گفت که پس از پیروزی در انتخابات درباره کابینه خود اظهارنظر می کند. وی در جلسه اخیر خود با برخی از رسانه ها تأکید کرد که قطعاً قرار نیست از مسئولان ستاد خود استفاده کند، اما این حق طبیعی ایشان است که از افراد همفکرش استفاده کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رئیسی در زمان مباحثه از تعداد پیروان خود در فضای مجازی نام برده و از حضور خود در فضای مجازی دفاع کرد، چقدر ضروری است که در دولت خود نشان دهد رای فضای مجازی بهیچ محدودیتی ایجاد نمی شود؛ زیرا مردم از این بابت نگران هستند، گفت: من فکر نمی کنم محدودیتی در فضای مجازی ایجاد شود و هیچ اتفاقی در این زمینه نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط، پیش بینی من این است که وضعیت فعلی فضای مجازی حفظ و محدودیتی وجود نخواهد داشت.

میرزایی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه مذاکرات برجامی مدتهاست ادامه دارد و رئیسی در بحث های انتخاباتی درباره برجام قول هایی داده است، چقدر ضروری است که وی برجام را احیا و با دنیا تعامل داشته باشد، گفت: بارها در دولت روحانی، ظریف و عراقچی گفته اند که سیاست های مربوط به برجام سیاست های کلان نظام است.

وی ادامه داد: دولت آقای رئیسی نیز سیاست‌های کلان برجام را دنبال می کند و به نظر نمی رسد تغییری در نگرش نسبت به برجام ایجاد شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.