سهمیه بندی کره در مشهد/کاهش نامحسوس عرضه کره در کارخانجات

0 12

امیر دلدار، مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد اظهار کرد: مطابق بررسی‌های ما از واحدهای صنفی، شرکت‌های تولیدی و کارخانه‌ها عرضه کره کمتری دارند که این مشکل از مبادی تامین به وجود آمده اما در حال حاضر در واحدهای صنفی سهمیه بندی عرضه کره وجود ندارد.

مسئول در رابطه با سهمیه بندی فروش کره در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌های مشهد توضیح داد: در واحدهای صنفی تحت پوشش که از اتحادیه صنفی مشهد جواز کسب دارند، سهمیه‌بندی فروش کره یا تحویل آن در ازای فروش کالایی دیگر اعمال نشده است. کره یک کالای وارداتی و قیمت آن وابسته به قیمت ارز است اما اینگونه نیست که برای فروش آن سهمیه‌بندی صورت گرفته باشد.

او گفت: اگر در واحد صنفی این کالا وجود داشته باشد، باید حتما به مشتریان عرضه شود و اگر هم خرید از گذشته باشد، باید عرضه آن با قیمت زمان خرید صورت گیرد. اگر بیش از قیمت درج شده روی کالا، هر محصولی به فروش برسد، گران‌فروشی محسوب می‌‎شود.

دلدار توضیح داد: مدتی است که بازار کره و تخم‌مرغ را بیشتر رصد می‌کنیم. از پنجشنبه هفته گذشته تاکنون ۸ پرونده تخلف گران‌فروشی در بازار کره تنطیم و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

همچنین ادامه داد: فروش اجباری سایر کالاها توسط واحدهای‌ عمده‌فروش به واحدهای صنفی خرده‌فروش در کنار فروش کره، تخلف است و با آن برخورد خواهیم کرد.

 

ممنوعیت صادرات خامه در پی گرانی کره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.