سفر پرسپولیس به دوحه چهار روز زودتر خواهد بود / احتمال لغو مسابقات لیگ برتر

به گزارش چاپار نیوز، تیم فوتبال پرسپولیس چهار روز مانده به برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا، به دوحه قطر سفر خواهد کرد. با این حال این تیم هیچ گونه مشکلی برای برگزاری مسابقات هفته ششم لیگ برتر ندارد.

فینال لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ ۲۹ آذر در کشور قطر برگزار خواهد شد. این به آن معناست که سرخ پوشان ایران باید همزمان با برگزاری مسابقات لیگ برتری، راهی دوحه شوند و پس از انجام تست های مختلف مربوط به کرونا ویروس، مجوز حضور در فینال مسابقات را دریافت نمایند.

با توجه به الزام رعایت قوانین این کشور در راستای پروتکل های بهداشتی مرتبط با کرونا، هیچ یک از اعضای پرسپولیس در زمان ورود به قطر نباید مبتلا به کرونا ویروس باشند و در صورت مشاهده نمونه مثبت ویروس، تمام تیم به مدت دو هفته قرنطینه خواهند شد. این قرنطینه می تواند شانس حضور پرسپولیس در فینال را از این تیم بگیرد.

مسائل مذکور باعث شده تا تصمیم گیری برای زمان بازگشت پرسپولیس و حضور در مسابقات هفته ششم لیگ برتر فوتبال کشور، پیچیده شود. به همین علت هم احتمال لغو دیدار پرسپولیس و نساجی مطرح شده است.

سهیل مهدی در برنامه “فوتبال برتر” شبکه سه سیما در این رابطه اعلام کرد: فعلا باید منتظر تاریخ اعزام پرسپولیس به قطر باشیم چراکه مسئله قرنطینه را پیش رو خواهیم داشت. در نهایت اما پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی های معوقه را برگزار خواهیم کرد و پس از آن نیز سراغ شهرآورد خواهیم رفت.

لحظاتی پس از اعلام این موارد، مومنی، یکی از کارکنان بخش روابط بین الملل فدراسیون فوتبال عنوان کرد که سرخپوشان باید چهار روز زودتر از فینال یعنی ۲۵ آذر در دوحه حاضر شوند و بعد از انجام آزمایشات مربوط به کرونا، مجوز حضور در فینال را به دست بیاورند.

این قانون از زمان برگزاری مسابقات در قطر رعایت شده و تمامی تیم های شرقی و غربی مشمول آن هستند.

لازم به ذکر است که اعضای تیم پرسپولیس در شهریور ماه و زمان برگزاری مسابقات دور گروهی هم چهار روز زودتر به دوحه قطر سفر کرده بودند. در روزهای گذشته هم تیم های شرق آسیا چهار روز زودتر به قطر رفتند تا برای اولین بازی های خود با مشکل مواجه نشوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.