سرنوشت بازار بورس به انتخابات آمریکا گره خورده است/ پیش‌بینی صعود شاخص

یک تحلیلگر بازار سرمایه ضمن توضیحاتی درخصوص سرنوشت بازار بورس و با تاکید بر اینکه بازار سرمایه بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا به سمت تصمیمات عقلانی و تحلیلی بازمی گردد، گفت: «به نظر من شاخص سهام تا پایان دولت فعلی تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد صعود خواهد کرد.»

بهزاد صمدی با تاکید بر اینکه سرنوشت بازار بورس فعلا به انتخابات آمریکا گره خورده است، تصریح کرد: «این طور به نظر می رسد که خریداران فعلا گارد حفاظتی گرفته اند و منتظر نتیجه انتخابات آمریکا هستند؛ چرا که این انتخابات نقش تعیین کننده‌ای در قیمت دلار خواهد داشت.»

وی با اشاره به تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه ایران در دوره های گذشته توضیح داد: «در سال ۲۰۱۶ با رقابت ترامپ و کلینتون، کلیت بازار روی انتخاب کلینتون توافق داشتند و بعد از انتخاب ترامپ بازار یک روز منفی شد. واکنش بازار سرمایه هم به انتخابات آمریکا این بود که شاخص به مدت سه روز منفی شد.»

صمدی افزود: «به نظر می‌رسد این دوره نسبت به دوره‌های قبل تفاوت ویژه‌ای دارد. درحال حاضر همه بازار به یک شخص خاص نظر ندارد. شاید کلیت بازار سرمایه علاقه داشته باشد که ترامپ انتخاب شود و و دلار در همین قیمت بماند اما به نظر می‌رسد عده‌ای نیز اعتقاد دارند اگر بایدن انتخاب شود، قیمت دلار کاهش یافته، گره شرکت‌ها باز می‌شود و بدین ترتیب تاثیر خوبی در تولید و فروش شرکت‌ها خواهد داشت.»

شاخص بورس تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد صعود می‌کند

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در مردادماه پول هوشمندی از بازار سرمایه خارج شد، گفت: «باید دید پول هوشمندی که بازار را هدایت می‌کند علاقه دارد چه کسی برنده انتخابات شود. همچنین باید منتظر ماند و دید سیاست شرکت‌ها با مشخص شدن رئیس جمهور بعدی آمریکا چگونه شکل می‌گیرد. احتمال دارد انتخاب ترامپ باعث شود دلار در محدوده ۳۰ هزار تومان بماند؛ درحالی که انتخاب بایدن باعث کاهش نرخ دلار تا ۱۷ هزار تومان خواهد شد.»

وی با تاکید بر اینکه تحلیل برای تعیین سرنوشت بازار بورس کنار گذاشته شده است، اظهار کرد: «در این روزها  کلیت بازار کاری به شرکت‌ها، قیمت بورس کالا، رشد محصولات پایه پتروشیمی و امثال آن ندارد. به طور کلی و فارغ از انتخابات آمریکا، به نظر من شاخص سهام تا پایان دولت دوازدهم تا یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد صعود خواهد کرد. همچنین کف بازار نیز محدوده یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد خواهد بود. در هر صورت بازار هفته آینده به سمت تحلیل‌های منطقی باز می‌گردد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.