سرعت اینترنت نسل پنجم چقدر است ؟

به گزارش چاپار نیوز، بیژن عباسی آرند، مدیر عامل ایرانسل به سوال که آیا راه اندازی اینترنت نسل پنجم هزینه های اضافی برای مردم دارد پاسخ داد.

بیژن عباسی آرند در رابطه با اینترنت نسل پنجم ایرانسل اینگونه گفت: «کیفیت ۵G موبایل ایران و در مقایسه با اینترنت بقیه کشور‌ها کیفیت خوبی دارد. در تعریف سند ملی شبکه ارتباطات پارامتر‌هایی کیفی برای دسترسی مردم به اینترنت همراه داریم و ما فکر می‌کنیم در ایرانسل این پارامتر‌های کمی و کیفی ارائه می کند و البته سازمان تنظیم مقررات هم روی این موضوع نظارت دارد. اینترنت نسل پنجم فقط در مناطق روستایی و جاده ها پوشش کمی دارد و در شهر‌های بزرگ مثل تهران که ترافیک خیلی زیاد است در مقایسه با یک شهر کوچک تر که شبکه خلوت تر و تقاضا کمتر هست، سرعت بیشتر است. اما در تهران و شهر‌هایی مثل تهران که تقاضا خیلی زیاد است لازمه سرعت بالا توسعه یعنی تجهیز و نصب سایت های جدید است.

تهران شرایط خاصی دارد، اولا روز به روز برج های سطح شهر در حال ساخت و ساز است که این موضوع پوشش را در بعضی نقاط کور می‌کند. دوما بالاخره برای نصب سایت محل مناسب لازم است هم مراکزی که شهرداری دارد هم بعضی پشت بام خانه ها، که این موضوع محدودیت ها و چالش هایی را به وجود می‌آورد. اگر این محدودیت ها و چالش ها نباشد ما در ایرانسل برنامه ریزی کردیم که امسال بیش از دویست سایت در تهران بتوانیم نصب کنیم که این کار به شدت می‌تواند به مشترکین مخصوصا در آن محله هایی که مشکل دارند کمک کند. اینترنت نسل پنجم قطعا سرعت چند برابری یا حداقل ده برابری را می تواند برای مشترکین به ارمغان بیاورد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.