زدن سرخطی در بورس هنگام صف خرید یا فروش چگونه است

به گزارش چاپار نیوز، ثبت سفارش در صف های خرید یا فروش بورس، همیشه جزو دغدغه های فعالان بورس بوده است. سرخطی زدن در بورس به معنای ثبت سفارش در اول صف خرید یا فروش است.

اگر در صف های خرید یا فروش در بورس، فقط ۱ ثانیه دیرتر سفارش خود را ثبت کنید، سفارش شما در نوبت های خیلی پایین صف معاملات قرار می گیرد و ممکن است آن سهم به شما نرسد یا نتوانید سهم خود را بفروشید.

یکی دیگر از کاربردهای سرخطی زدن در بورس برای خرید سهم های تازه عرضه شده است. روز بعد از عرضه اولیه سهام این شرکت ها، صف های سنگینی برای خرید سهامشان به وجود می آید. در این روز ها سهام های فروخته شده به افرادی تعلق می گیرد که در لحظه بازگشایی سفارش گیری، سفارش خود را ثبت کرده اند.

 چه کسانی جزو نفرات اول صف ثبت سفارش می باشند؟

روند ثبت سفارش برای سرخطی زدن در بورس در سیستم به این صورت است که با کلیک روی ثبت سفارش، مدت زمانی طول می کشد تا اطلاعات سفارش در سرورهای کارگزاری ثبت بشوند. این زمان برای همه افراد یکسان نیست و به دلایل مختلفی مانند پایین و بالا بودن سرعت اینترنت ، پینگ کم و زیاد اینترنت، شلوغ بودن سرورهای کارگزاری بدلیل دریافت تعداد زیادی سفارش از سوی خریداران و غیره بستگی دارد.

بعد از ثبت شدن سفارش در کارگزاری مدت زمانی مجدد نیاز است تا سفارش شما از سمت کارگزاری در هسته معاملاتی بورس ثبت شود.

اولین روش برای حل این مشکل تغییر کارگزاری است، در صورتی که انجام این مراحل برای شما بسیار زمان بر است حتما کارگزاری خود را تغییر دهید.

راهکار دوم برای سرخطی زدن در بورس استفاده از یک سرور بورس است که شرکت های بسیاری این خدمات را به شما ارایه می کنند. سرور های بورس به دلیل سرعت بالا، روند ثبت سفارش در کارگزاری را سریع تر می کنند و مدت زمان ثبت شدن سفارش را کاهش می دهند.

سرور بورس چیست؟

سرور اختصاصی بورس یا سرور مجازی بورس، سروری هست که دارای سرعت اینترنت بسیار بالا است. پرسرعت ترین و جدیدترین تکنولوژی اینترنت در ایران، فیبر نوری است. سرعت اینترنت فیبر نوری ۵۰ مگابایت بر ثانیه است اما سرورهای بورس دارای سرعت ۱۰ گیگ بر ثانیه هستند.

پس سرور بورس راه حل مناسبی برای سرخطی زدن در بورس است.

سرور بورس در مقایسه با سایر سرور ها دارای تنظیمات، کانفیگ، منابع، پورت متفاوتی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.