تعطیلی مهمان سرا ها و ساماندهی سفرهای نوروزی در ایلام

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در هجدهمین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در رابطه با ساماندهی سفرهای نوروزی بیان کرد: سه گروه در این ایام وارد استان می شوند که اولین گروه خانواده هایی هستند که در قالب ثبت نام در سامانه در قالب تورها  مسافرت می کنند و مکان و نحوه سفر آنها بر اساس پروتکل های بهداشتی مشخص و قابل کنترل است و دومین گروه افرادی هستند که با خودروی شخصی یا هواپیما در سامانه سفر ثبت نام کرده و مانند گروه اول و مکان اسکان آنها نیز به طور مشخص کنترل می شوند.

معروف بسطامی با اشاره به اینکه گروه سوم افرادی هستند که بدون برنامه سفر کرده و کنترل نمی شوند و شناختی از آنها نداریم و باید سفرهای نوروزی را ساماندهی کرد ،تاکید کرد:  چند شهرستان  ایلام در ایام نوروز مهمانپذیر هستند و مسافران آنها بدون برنامه ریزی وارد استان می شوند و نیروی انتظامی، راهور، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداران باید دقیق تر و هوشمندانه تر در ساماندهی چنین سفرهایی اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت برخی از شهرستان ها پلیس راه نیز باید نیروهای خود را برای نظارت بر تردد خودروها متناسب با شرایط استان در مسیرهای ورودی و خروجی و حمل و نقل جاده ای و نیز گروه های خود را برای نظارت بر تردد کامیون ها مستقر و پایانه های مسافربری باید با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا  مهمانسراهای اداری را نیز تعطیل اعلام کرد وادامه داد: مهمانسراهای اداری هیچ مسافری نمی پذیرند مگر اینکه فرد دارای ماموریت بوده و اسکان آنها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خواهد بود.

معروف بسطامی ایلام توضیح داد: پنجشنبه و جمعه آخر سال باید به شدت کنترل و مسیر آرامستان های ایلام و صالح آباد و تفرجگاه ها نیز در شرایط نارنجی و قرمز مسدود شوند  اما در مناطق آبی و زد با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفط فاصله گذاری امکانپذیر است.

وی گفت:  برگزاری هر نوع نمایشگاه از جمله صنایع دستی را ممنوع است و امامزاده ها و اماکن متبرکه در این ایام تعطیل بوده و ورود مسافران به این زیارتگاه ها ممنوع و جلوگیری می شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از ممنوعیت چادر زدن بهصورت گروهی در طبیعت خبر داد و اظهار داشت:  همه دستگاه ها از ظرفیت خود برای مقابله با کرونا استفاده کنند و مسوولیت تنها بر دوش دانشگاه علوم پزشکی نباشد و تیم‌های نظارتی ستاد خدمات سفر استان بر عملکرد تاسیسات گردشگری مبنی بر رعایت اصول بهداشتی نظارت داشته و در صورت مشاهده عملکرد نامناسب اقدام به تعطیلی واحد مورد نظر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.