با هرگونه فعالیت خارج از ساعت کاری اصناف در تهران برخورد می شود

سردار حسین رحیمی در گفت وگویی، در مورد ساعت کاری اصناف در روزهای پایانی سال اظهار داشت: ساعت کاری اصناف تغییر نکرده و همان ساعتی است که به دلیل شرایط کرونا و محدودیت های آن اعلام شده بود و واحدهای صنفی مجاز به فعالیت تا ساعت ۲۰ هستند.

وی همچنین در مورد فعالیت برخی اصناف تا نیمه شب گفت: متأسفانه گزارشی از فعالیت برخی اصناف به ویژه در حومه شهر و معابر کم تردد داشته ایم که نشان دهنده فعالیت آنها تا آخرین ساعات شب است که مطمئنا با آنها برخورد می شود.

رئیس پلیس پایتخت با تأکید بر اینکه ساعت کار اصناف هنوز ساعت ۲۰ است، گفت: کار پلیس در امر نظارت، اجرای قانون و تعطیلی نیز از ساعت ۲۱ آغاز شده و به اصناف متخلف هشدار می دهیم که در صورت مشاهده با آنها برخورد خواهد شد.

وی در عین حال افزود: خوشبختانه اکثریت اصناف همکاری خوبی با پلیس و اجرای قوانین و مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا دارند که لازم است از آنها تشکر کنیم.

رحیمی درباره اینکه آیا به دلیل خریدهای پایان سال، امکان افزایش ساعت کاری صنف ها یا تغییر ساعت محدودیت های ترافیکی شب وجود دارد یا خیر، گفت: ما مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را دنبال می کنیم و هنوز به ما اطلاع داده نشده است، بنابراین محدودیت ها مانند گذشته باقی می مانند.

وی افزود: پیشنهاد ما به صنف ها این است که صبح زودتر ساعت کاری خود را شروع کنند تا شهروندان در زمان خلوت تر بیایند و وقت بیشتری برای خرید داشته باشند.

فرمانده پلیس تهران بزرگ در مورد وضعیت ترافیک در تهران نیز گفت: ترافیک در پایتخت به ویژه در روزهای اخیر افزایش یافته است که بخشی از آن به خریدهای عید و تحرکات مردم برای آماده شدن برای شب عید برمی گردد. بخشی از این امر به این دلیل است که شهروندان در ساعات پایانی ساعت ۲۱ محل کار خود را ترک می کنند و همین امر آنها را در ترافیک نگه می دارد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ فورجه ای وجود ندارد و از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد خودروهای غیرمجاز جریمه می شوند، گفت: میزان ترافیک در تهران به طور متوسط ​​۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است. افسران پلیس حاضر و آماده هستند، اما حجم ترافیک زیاد است. من از مردم می خواهم که با پلیس همکاری کنند و از ترددهای غیرضرور خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.