ساعت فعالیت تالارهای پذیرایی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ شب است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرستان‌های زرد و آبی، گفت: ساعت فعالیت تالارهای پذیرایی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ شب است و همچنین محدودیت تردد خودرو در شهرستان‌های زرد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح به قوت خود اجرا شود. جعفر مردانی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در اول بهمن ماه در چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت و روند بیماری Covid 19 و طرح شهید سلیمانی باعث کاهش تعداد مبتلایان، بیماران بستری، بدحال و نیز مرگ و میر ناشی از کرونا در بیمارستان های استان شده، اظهار داشت: خوشبختانه مردم نیز برای اجرای این طرح ها تعامل و همکاری خوبی با مسئولان داشتند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: خوشبختانه روند کنترل بیماری کرونا در استان به ثبات نسبی رسیده است، اما کاهش میزان ابتلا نباید منجر به عادی سازی جامعه شود و همچنین رهنمودهای بهداشتی در نظر گرفته شود “.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی تنها مسئولیت مبارزه با بیماری کرونا را ندارد، گفت: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند در این زمینه به دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند.

مردانی افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی در بحث مدیریت بیماری کرونا به صورت محله و خانواده محور تأثیر زیادی در کاهش تعداد بیماران کرونا و مرگ و میر در چهارمحال و بختیاری داشت.

وی گفت: استانداران باید امکانات و وسایل نقلیه لازم را در اختیار تیم های مراقبتی، نظارتی و پشتیبانی قرار دهند و اگر مدیری پشتیبانی لازم را نداشته باشد باید این موضوع گزارش شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص پیشگیری از ورود افراد مبتلا به بیماری کرونا به ادارات گفت: این کار با استفاده از نرم افزار ماسک و بانک اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی با کارت ملی انجام می شود. اگر دستگاه اجرایی این تصمیم را اجرا نکرده باشد، اسامی این دستگاه ها باید در جلسه بعدی اعلام شود تا اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به بازگشایی تالارهای پذیرایی در شهرهای زرد و آبی در مورد ساعات فعالیت آن ها اظهار داشت: ساعات فعالیت تالارهای پذیرایی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ است و همچنین محدودیت های ترافیکی در شهرستانهای زرد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح به قوت خود باقی است. بنابراین نیروی انتظامی باید محدودیت های ترافیکی را به طور جدی اعمال کند و خودروهای متخلف را اعمال قانون کند.

مردانی افزود: بازگشایی مدارس کلاس اول و دوم با حداکثر ظرفیت ۱۰ نفر در هر کلاس به مدت دو روز در هفته و دو ساعت در روز در مناطق زرد است، در  مناطق آبی مدارس با جمعیت کمتر از ۵۰ نفر می توانند در آموزش حضوری شرکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با تأکید بر اینکه وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه در دوران کرونا تحت تأثیر قرار گرفته است، گفت: اصناف و مشاغل مختلف به بهانه رعایت پروتکل ها نمی توانند هزینه های اضافی دریافت کنند، افزایش هزینه های مراجعه به پزشک به بهانه رعایت پروتکل های باعث ایجاد نارضایتی مردم شده است، چنین رتبه بندی هایی باعث هرج و مرج می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی در مطب ها همیشه محل شکایت بیماران است، این موضوع بارها ذکر شده است، پزشکان باید نسبت به نوبت دهی های مطب حساسیت بیشتری داشته باشند تا از تجمع و گسترش ویروس در این مناطق جلوگیری شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.