ساخت و اعلام پخش فصل سوم نون.خ با حضور اکبر عبدی و در شرایط کرونایی

تهیه‌کننده «نون.خ» ساخت فصل سوم نون.خ در شرایط شیوع کرونا را کار بسیار دشواری دانست و اظهار کرد که هنرمندان هم مانند کارکنان سلامت برای سلامت روح مردم تلاش می‌کنند.

مهدی فرجی درباره حضور اکبر عبدی در فصل سوم نون.خ بیان کرد: «آقای عبدی سرمایه بازیگری ما در کشور هستند و تاکنون توانسته‌اند نقش‌ها و سبک‌های مختلفی را در سینما و تلویزیون کار کنند؛ کارهای ماندگار و فراموش نشدنی ایشان کم نیست. ما نیز از همین ظرفیت استفاده کردیم.»

او در پاسخ به این سوال که آیا درآوردن گویش کُردی برای اکبر عبدی امکان پذیر است؟ گفت: «آقای عبدی گویش‌های مختلف را تجربه کرده و از همه موفق بیرون آمده‌اند. فکر می‌کنم حضور ایشان به جذابیت سریال اضافه خواهد کرد.»

فرجی درمورد سختی‌های ساخت فصل سوم نون.خ در شرایط کرونایی توضیح داد: «کار در شرایط کرونایی دشواری‌های زیادی دارد. عوامل پشت صحنه همه با ماسک کار می‌کنند که کار را سخت‌تر می‌کند. سلامت هنرمندان ما بسیار مهم است اما از طرفی نشاط و سلامت روانی جامعه هم اهمیت دارد. هنرمندان مثل کارکنان سلامت که برای سلامت جسم کار می‌کنند، برای سلامت روانی و ایجاد شادی و نشاط در جامعه تلاش می‌کنند. مردم حتما قدردان هستند و می‌دانند هنرمندان در این شرایط دشوار به شکلی جانفشانی می‌کنند. رسانه ملی هم قدردان آن‌هاست و بارها به این موضوع اشاره کرده است.»

توضیحات تهیه کننده درباره حواشی سریال نون.خ

تهیه کننده سریال درباره حاشیه‌‌هایی که بیشتر پروژه‌های طنز در سال‌های اخیر دچار آن می‌شوند، مانند انتقادها از تقلید یک گویش محلی خاص، تصریح کرد: «پروژه نون.خ در فصل یک و دو حاشیه‌ای نشد و در نظرسنجی‌ها هم خوشبختانه مردم و هموطنان کُرد کار را پسندیدند. دلیلش این است که کارگردان ما و بیش از ۸۰ درصد بازیگران‌مان کُرد هستند. خوشبختانه تاکنون آنچه به روی آنتن رفته، مورد رضایت بوده است.»

مهدی فرجی درمورد حذف بعضی از دیالوگ‌ها در فصل دوم و احتمال وقوع این اتفاق در فصل سوم نون.خ اظهار داشت: «آنچه در نون.خ ۲ اتفاق افتاد سانسور خاصی نبود؛ بلکه یک ممیزی معمول تلویزیون بود که برای بقیه کارها هم وجود دارد. طبیعتا زمانی‌ که کار تولید می‌شود با زمان پخش شرایط متفاوت است. آقای سعید آقاخانی خودشان رسانه‌شناس هستند و ویژگی‌های مردم کُرد را می‌شناسند؛ قطعا چیزی نمی‌سازند که ما در زمان پخش دچار سانسور و ممیزی شدیدی شویم.»

این شب‌ها فصل یک و دو سریال نون.خ از شبکه یک بازپخش می‌شود. مهدی فرجی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا بازپخش‌های مکرر سریال‌ها موجب از بین رفتن جذابیت آن‌ها نمی‌شود؟ توضیح داد: «تا جایی که می‌دانم شبکه یک بار اول است که نون.خ را بازپخش می‌کند؛ البته سایر شبکه‌ها مثل آی فیلم و تماشا پخش کرده‌اند. طبیعی است که یک کار خوب تکرارهای مختلف داشته باشد تا مردم فرصت دیدن سریال را پیدا کنند؛ البته شبکه یک این توجه را دارد که این تکرار از حد نگذرد و به بی‌قاعدگی مبدل نشود تا جذابیت آن برای مردم باقی بماند.»

پخش فصل سوم نون.خ در نوروز ۱۴۰۰ از شبکه یک

به گزارش چاپار علاوه بر بازیگران دو فصل گذشته، اکبر عبدی بازیگر جدید این سریال است و علی صادقی نیز که در فصل دوم حضور نداشت، در این فصل حضور دارد.

سعید آقاخانی، شقایق دهقان، سیدعلی صالحی،  ندا قاسمی، سیروس میمنت، کاظم نوربخش، هدیه بازوند، نسرین مرادی، سیروس سپهری، صهبا شرافتی، سیروس حسینی‌فر، ماشاالله وروایی، یوسف کرمی، آتنا مهیاری، سیدحسین موسوی، علی اخوان، شقایق فتاحی و نارین ایوبی از جمله بازیگران فصل سوم نون.خ هستند.

عوامل این سریال عبارتند از: کارگردان: سعید آقاخانی. تهیه‌کننده: مهدی فرجی، نویسنده: امیر وفایی، مدیر تولید: منصور غضنفری، دستیار یک کارگردان: محمد غفاری، مجری طرح: علی کریمی، مدیر برنامه‌ریزی: ساناز بصیر، ‌مدیر تصویربرداری: سجاد حیدری، طراح گریم: بابک اسکندری، صدابردار: امیرعاشق حسینی، تدوینگر: امیرشیبان خاقانی، آهنگساز: صادق آزمند، منشی صحنه: سارا عبداللهی، طراح صحنه: حسین عالی‌نژاد، طراح لباس: پگاه ترکی، مدیر روابط عمومی: علی زادمهر، عکاس: میثم محمدی، جلوه‌های ویژه بصری: امین پهلوان‌زاده، جلوه‌های ویژه میدانی: رسول کهنسال، مدیران تدارکات: محمد محمدنیا و مسعود یوسفی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.