از زیردریایی اتمی استراتژیکی آمریکا که وارد خلیج فارس شد، چه خبر؟

پایگاه اینترنتی نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که گروه کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا و از جمله زیردریایی اتمی استراتژیکی «جورجیا» آمریکا کلاس اوهایو وارد خلیج فارس شدند.

در این خبر آمده است:‌ «ورود زیردریایی جورجیا به منطقه عمل پنجمین ناوگان آمریکا، توانایی نیروی دریایی ایالات متحده را نشان می‌دهد و این کشتی‌ها در محل‌هایی که از نظر قوانین بین المللی مجاز هستند، حرکت کرده و عمل می‌کنند».

کشتی‌های «پورت رویال» و «فیلیپین سی» زیر دریایی جورجیا را همراهی می‌کنند.

زیردریایی اتمی استراتژیکی جرجیا قادر است ۱۵۴ موشک بالدار هدایت‌شده «توماگاوک» را جابه‌جا کند.

طول زیردریایی “یو‌اس‌اس جورجیا” ۱۷۰ متر و جابجایی آن حدود ۱۹ هزار تن در حال غوطه وری است.

ایالات متحده آمریکا در طول یک ماه اخیر با اعزام زیردریایی اتمی استراتژیکی آمریکا و بمب افکن بی ۵۲ پیام‌های آشکار و پنهانی را در منطقه منتشر کرده است. برخی ناظران معتقدند که ایالات متحده با ارسال سیگنال جنگ در منطقه، می خواهد در حوزه خلیج فارس اقدام به فروش اسلحه به کشورهای عربی کند.

از طرفی نیروی دریایی آمریکا به شکل علنی از استقرار زیردریایی اتمی خود در رسانه ها خبر داد در حالی که این نیروی نظامی تحرکات خود را رسانه ای نمی کند و بیشتر خبرهایی که باعث تحرکات می شود را به اطلاع عموم می رساند اما در این میان نکته قابل توجه، اظهارات فرماندهی مرکزی نیرو‌های ایالات متحده است. سنتکام مدعی است که ایران در سالگرد ترور شهید سردار سلیمانی به دنبال انتقام از نیرو‌های آمریکایی است. ناظران می‌گویند که تنش میان ایران و آمریکا در این روز‌ها به اوج خود رسیده و هر لحظه امکان وقوع جنگ بین این دو کشور وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.