با ریزش بیت کوین ، ارزهای دیجیتالی قرمز پوش شدند!

پس از چندین صعود متوالی، علاوه بر ریزش قیمت بیت کوین اکثر ارزهای دیجیتالی قرمزپوش شدند.

به گزارش چاپار نیوز، به نقل از سی ان بی سی، عرضه بخشی از ارزهای خریداری شده به بازار توسط معامله گران عمده به منظور نوسان گیری، از افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی جلوگیری کرد. پس از آن نیز بیت کوین شروع به ریزش کرد. برای اولین بار در سه سال گذشته ارزش بیت کوین از ۱۷ هزار دلار عبور کرده است و بر اساس پیش بینی ها قرار بر این بود که روند صعودی این ارز دیجیتالی ادامه دار باشد.

سهامداران بیت کوین امسال سود بسیاری را تجربه کرده اند و ارزش آن نسبت به چند ماه اول سال حدود ۱.۵ برابر افزایش قیمت داشته است. معامله گران ارزهای دیجیتالی ادعا می کنند که این شرایط با سال ۲۰۱۷ متفاوت است و این ارز می تواند حتی کانال ۲۰ هزار دلاری را نیز پشت سر بگذارد. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر بیش از ۳۳۰ میلیارد دلار است.

جوزف گواگلیردو کارشناس امور ارزی در موسسه تروتمان، اعلام کرد: شکی نیست که همه گیری کرونا باعث افزایش اقبال جهانی به ارزهای دیجیتالی شده است و حالا همه به دنبال راه های انتقال وجه سریع تر و  کم دردسر تر هستند.

بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۱.۵۲ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین ریزش داشته است با ثبت کاهش ۰.۱۱ درصدی به ۱۷ هزار و ۷۰۸.۴۲ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز هفدهم دسامبر سال ۲۰۱۷ بوده که در آن این ارز به قیمت ۱۹ هزار و ۷۸۳.۰۶ دلار رسید اما تنها کمی پس از آن این ارز ریزشی شدید را تجربه کرد و حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد.

البته ریزش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر روندی نزول را در پیش گرفته است؛ به گونه‌ای که اتریوم با ۰.۷۲ درصد کاهش به ۴۷۲.۹۶ دلار، بیت کوین کش با ۴.۱۷ درصد ریزش به ۲۴۵.۱۳۳ دلار، لایت کوین با ۱.۳۶ درصد کاهش به ۷۲.۹۲ دلار،  مونرو با ۰.۵۴ درصد افت به ۱۲۱.۷۴ دلار، دش با ۳.۵۹ درصد کاهش به ۷۸.۸۲ دلار، زدکش با ۴.۷۴ درصد کاهش به ۶۲.۳۲ دلار و میکر با ۲.۲۸ درصد ریزش به ۵۰۸.۲۲ دلار رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.