اهدای خون در گیلان رکوردی بی سابقه را ثبت کرد/ بانوان گیلانی در صف اهدای خون

مدیر کل انتقال خون گیلان ضمن اشاره به اهدای سه هزار و ۲۶۵ واحد خون طی ۱۰ روز گذشته در این استان، اعلام کرد: هشت درصد اهداکنندگان را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش سایت چاپار نیوز، بابک پاکدل ضمن قدردانی از همدلی و مشارکت مردم گیلان بعد از فراخوان نیاز به گروه‌های خونی در استان، گفت: بعد از اعلام فراخوان مبنی بر نیاز گیلان به همه گروه‌های خونی گیلانیان نوع دوست مشارکت خوبی به نمایش گذاشتند.

مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به مراجعه سه هزار و ۸۲۸ نفر طی ۱۰ روز گذشته برای اهدای خون در استان گیلان، اظهار کرد: از این تعداد سه هزار و ۲۶۵ نفر خون اهدا کردند.

پاکدل ضمن اشاره به این نکته که در بین اهدا کنندگان، ۷۹۹ نفر برای اولین بار خون خود را اهدا کردند، تاکید کرد: هشت درصد اهداکنندگان را بانوان گیلانی تشکیل می‌دهند.

وی ضمن اشاره به اینکه این استان یکی از استان‌های پر مصرف در فرآورده‌های خونی است، ادامه داد: با توجه به گردشگر پذیر بودن استان و همچنین آمار بالای تصادفات، جراحی‌های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسم این استان به فرآورده‌های خونی بسیار نیاز دارد.

مدیر کل پایگاه انتقال خون استان گیلان در ادامه سخنان خود، ضمن تاکید بر اینکه با توجه به شرایط اهدای خون باید به صورت مستمر از سوی اهداکنندگان و خیران در استان گیلان انجام شود، اظهار کرد: زمان نگهداری فرآورده‌ها خونی محدود بوده و با توجه به مصرف بالای استان نیازمند هستیم که خیران و شهروندان گیلان به صورت مستمر برای اهدای خون اقدام کنند.

پاکدل با اشاره به روش‌های نوبت دهی به اهداکنندگان، گفت: اهداکنندگان خون برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن ۳۳۳۳۲۶۷۰ – ۰۱۳ و در طول روز نیز با شماره ۳۳۳۲۶۰۰۶- ۰۱۳ تماس بگیرند و برای نوبت دهی اینترنتی اهدای خون نیز به آدرس www.nobatdehi.ibto.ir مراجعه کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه سالانه تنها ۴.۵ درصد اهدا کنندگان خون را بانوان گیلانی تشکیل می‌دهند، ادامه داد: هر فرد می‌تواند سالانه سه یا چهار بار خون خود را اهدا کند که در بانوان هر چهار ماه یک بار و در آقایان هر سه ماه یک بار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.