نکات تغذیه ای برای بهبود علائم گوارشی در زمان ابتلا به کرونا ویروس

به گزارش چاپار نیوز، برخی علائم گوارشی مانند اسهال، یبوست، درد شکم و نفخ در یک سوم افراد مبتلا به ویروس کرونا می تواند بروز کند، طی دوره درمان بیماری با توجه به نکات تغذیه ای زیر می توان تا حدودی باعث بهبود علائم گوارشی شد.

تحقیقات پزشکی نشان از آن دارند که علائم گوارشی مانند اسهال، یبوست، درد شکم و نفخ ممکن است در یک سوم افراد مبتلا به کرونا بروز کند. این نوع از علایم گوارشی بیشتر در بزرگسالان رخ می دهد. این در حالی است که مشکل اسهال در کودکان هم به عنوان یکی از علایم ابتلا به کرونا دیده می شود.

در کشور ما علائم گوارشی در پی ابتلا به کرونا مشاهده شده است اما این علایم گوارشی می توانند در اثر ترس و استرس نسبت به بیماری کرونا ایجاد شوند. علائم گوارشی در پی عفونت ریوی نیز قابل مشاهده است.

ممکن است برخی از افرد به بیماری سندروم روده تحریک پذیر مبتلا بوده اما متوجه بیماری خود نشده باشند. ابتلا به کرونا در این افراد باعث ظهور علائم بیماری سندروم روده تحریک پذیر شده و مشکلات گوارشی کم کم پدیدار می شوند. یکی از این علایم گوارشی رایج، اسهال است. موارد تغذیه ای خاصی در حین ابتلا به کرونا و وجود اسهال وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد.

در گفته های فرناز نوری زاده، متخصص تغذیه ورزشی که از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی و در خصوص نکات تغذیه ای برای بهبود علائم گوارشی کرونا منتشر شده، اعلام شده است: در حین اسهال دفع مایعات بسیار افزایش می یابد و باید مصرف مایعات را افزایش دهید تا از کم آبی در بدن جلوگیری کرده و آب از دست رفته نیز جبران شود.

همچنین می توانید زیر نظر پزشک از محلول های او آر اس استفاده کنید که علاوه بر آب از دست رفته املاح و الکترولیت ها را نیز جبران می کند. می توانید از دوغ کم نمک نیز استفاده کنید و فراموش نکنید که مصرف نوشیدنی های شیرین به بدتر شدن اسهال کمک می کند.

در زمان اسهال از مصرف غذاهای سرخ شده و هم چنین موادغذایی پرچرب باید پرهیز کنید و باید بدانید استفاده از لبنیات در زمان اسهال به بدتر شدن اوضاع کمک می کند. عدم استفاده از لبنیات و مشتقات آن مثل پنیر و کره و بستنی را باید رعایت کنید. البته از ماست های پروبیوتیک و دوغ می توانید استفاده کنید. در زمان اسهال استفاده از میوه جات و سبزیجات و حبوبات به علت فیبر بالایی که دارند می تواند به بدتر شدن اسهال منجر شود.

از میوه موز می توانید استفاده کنید، هم چنین پوره سیب بسیار مناسب است  و میوه سیب فیبر بالایی دارد اما هنگامی پخته می شود می تواند به راحتی هضم شود و برای زمان اسهال مناسب است، البته فراموش نشود که نباید به آن شکر اضافه کرد. از برنج سفید و نان های سفید مثل نان لواش و نان های ساندویچی و نان تست استفاده کنید و استفاده از نان سبوس دار مثل نان سنگک  توصیه نمی شود.

عدم مصرف نوشیدنی های شیرین مانند قندها و محصولات حاوی شکر و شیرینی جات هم چنین قهوه و کافئین و…. باید در رژیم غذایی مبتلایان رعایت شود و از مرغ به صورت سوپ مرغ رقیق شده یا به صورت بخارپز و آب پز در برنامه غذایی مبتلایان نیز استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.