روحانی در جلسه ستاد کرونا : کسانی که ماسک نمی زنند، جریمه خواهند شد

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد کرونا گفت: ‌«۸ ماه است که کادر درمان درگیر کرونا هستند و زحمات زیادی کشیده‌اند که از این افراد باید قدردانی کرد. البته بعضی از قسمت‌ها تلاش و مراقبت بیشتری کرده‌اند که قرار است وزارت بهداشت آن‌ها را تشویق کند.»

رئیس جمهور افزود: «پنج‌شنبه افتتاح‌هایی که عمدتا در زمینه تولید واکسن و مواد اولیه دارو بود انجام شد. در این افتتاحیه عنوان شد که واکسنی را ۳۰ سال دنبال آن بودیم، در سه سال اخیر با روش جدید و تکیه بر دانشمندان خود به آن دست یافته‌ایم. از کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان و کسانی که برای ساخت تجهیزات درمانی تلاش می‌کنند، تشکر ویژه می‌کنم که در بسیاری از موارد، ما را از واردات بی‌نیاز کرده‌اند.»

روحانی در جلسه ستاد کرونا ادامه داد: «وضعیت اقتصادی آلمان منفی ۵.۲ است که اقتصادشان کوچک شده و رشد اقتصادی‌شان هم منفی است. آلمان کشور پیشرفته‌ای است که تحریم نیست. حتما اقتصاد ما وضعیت بهتری از این رقم داشته و رشد ما مثبت شده یا اگر منفی شد، وضعیت ما بهتر از وضعیت آلمان است.»

وی اظهار کرد: «در حال حاضر صدا و سیما باید به مردم آگاهی دهد و دربرابر کانال‌های معاند و دشمن بایستد که می‌خواهند مردم را نگران و هراسناک و به ما بی‌اعتماد کنند. ما باید در کشور همدلی و هماهنگی ایجاد کنیم؛ ما باید هم مردم را همدل کنیم و هم فکری برای معیشت مردم کنیم.»

 

روحانی در جلسه ستاد کرونا : سختگیری‌ها برای رعایت پروتکل‌ها بیشتر شود

رئیس قوه مجریه افزود: «امروز در جلسه نسبت به تهران بزرگ تصمیماتی اتخاذ شد؛ آنچه که امروز تصویب کردیم، این است که همه کادر اداری ما در کشور و همه صاحبان کسب و کار باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و در غیر این صورت باید با شدت باید با آ‌ن‌ها برخورد شود؛ به این صورت که از تذکر گرفته تا انفصال یک سال خدمت را پیش‌بینی کرده‌ایم و در اختیار دستگاه‌ها قرار دادیم.»

روحانی در جلسه ستاد کرونا ادامه داد: «دوما اصنافی که به مردم خدمت می‌دهند نیز باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، در غیر این صورت تذکر و نهایتا پلمپ برای آن‌ها درنظر گرفته شده است.»

رئیس جمهوری ضمن تاکید بر تشدید اعمال این موارد در تهران گفت: «نکته سوم مد نظر ما خدمت دادن به کسانی است که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کند؛ اگر کسی موارد بهداشتی را مراعات نکرده باشد و به او ارائه خدمت شود، ما صاحب مغازه و خدمت دهنده را مجازات می‌کنیم.»

کسانی که ماسک نمی‌زنند جریمه خواهند شد

روحانی در جلسه ستاد کرونا در ادامه سخنان خود گفت: «مورد دیگر تشدید سختگیری‌ها، موضوع افرادی است که از خانه خارج می شوند و ماسک ندارند. این افراد هم باید مراعات کنند و ماسک بزنند و اگر رعایت نکند باید جریمه شوند.»

وی افزود: «البته تاکید می‌کنیم که برخوردی با خود فرد نباید صورت گیرد؛ بلکه باید مشخص شود فردی که رعایت نکرده چه کسی بوده و به او اخطار داده شود. سپس بعد از اعلام اخطار به او جریمه صورت گیرد. مبلغ جریمه را هم در جلسه بعد مشخص خواهیم کرد.»

روحانی همچنین اظهار کرد: «انجام و رعایت این طرح و پروتکل‌ها در تهران شدت بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور دارد و طرح جریمه افرادی که رعایت نمی‌کنند، از تهران بزرگ آغاز خواهد شد.»

اربعین امسال راهپیمائی زائرین در عراق انجام نمی شود

رییس جمهور با اشاره به این که نمی‌توان همه کشور را یه صورت یکپارچه نگاه کرد و برای آن تصمیم گرفت، اظهار داشت: «ما می‌بینیم که شرایط متفاوت است و استان‌های ما همانند همدیگر نیست. دلیل آن هم این است که برخی استان‌ها در عزاداری ها خوب مراعات کردند، در سفرها مبدا و مقصد نهایی سفرها نبودند یا اجتماعات در هم تنیده مانند عزاداری یا عروسی‌های قبیله‌ای نداشتند.»

روحانی در جلسه ستاد کرونا در پایان سخنان خود به اربعین اشاره و تصریح کرد: «در اربعین هیچ حرکتی تحت عنوان راهپیمایی زائرین در عراق انجام نخواهد شد؛ البته تعدادی به سمت مرز رفتند و با استفاده از قاچاق‌برها سعی کردند به آن سمت مرز بروند که برخی به آن سمت مرز رفتند و برخی در کوه‌ها رها شدند و مشکلات و خطرات جانی برایشان ایجاد شد.»

وی افزود: «رفتن به سمت مرز قانونی نیست. در مرز هم نیروهای نظامی و انتظامی ما به دقت با این مساله برخورد خواهند کرد. در داخل کشور هم راهپیمایی نمادین نداریم. در سال‌های گذشته چنین حرکتی داشتیم اما امسال نداریم و ان‌شاءالله عزاداری‌ها با پروتکل‌های بهداشتی به خوبی انجام خواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.