رهبر معظم انقلاب مخالف خرید واکسن از آمریکا و انگلیس

به گزارش چاپارنیوز، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه ۱۹ دی ماه در کرج اظهار داشت: من بار دیگر ارتحال عالم ربانی علامه مصباح که با تمام وجود از حدود دین و مرزهای اعتقادی بابیانی قوی دفاع می کرد را به مردم و به ویژه به رهبر معظم انقلاب تسلیت می گویم. زمانی ، دشمن  این افراد از جمله مرحوم بهشتی ، مفتح ، باهنر و مطهری را از بین می برد ، اما در مورد وی سعی کردند او را ترور ، منزوی و تحریم کنند و برخی از افراد اطراف او سعی کردند او را منزوی نگه دارند و اجازه ندهند تفکرات او به جامعه برسد. اما او هرگز از انجام وظیفه خود و تربیت شاگردانش ، نوشتن ، صحبت کردن ، بحث و مناظره ، خسته نگردید. خداوند متعال او را با اولیائش پیوند دهد.

قیام مردم قم بین روزهای انقلاب از ویژگی خاصی برخوردار است

امروز جمعه ۱۹ دی ماه سالروز قیام مردم قم است. این روز در روزهای انقلاب از ویژگی خاصی برخوردار است و مانند خورشید می درخشد. ۱۹ دی ، برای انقلاب ، نوید «اِنّا فَتَحْنا لَکَ فَتْحَا مُبینا» به معنای خبر از پیروزی است. این جوانه ی درختی بود که در بهمن سال ۵۷ میوه داد. طاغوت و نظام نحس شاهنشاهی در ۱۹ دیماه ، طومار ۲۵۰۰ ساله اش گره خورد. این قیام با رهبری روحانیت و حمایت همه بخشهای مردم شکل گرفت. البته عامل تسریع کننده قیام ، شهادت فرزند امام انقلاب مرحوم حاج آقا مصطفی بود که موجی از انزجار و نفرت نسبت به رژیم ایجاد کرد. و مجالس تجلیل از شهید به صحنه ای از مبارزه با نظام و پشتیبانی از امام تبدیل شد. در این محافل به امام لقب امام می دادند. یادم می آید اولین شخصی که این کار را کرد رئیس جمهور فعلی ما بود که ابتدا در مسجد اراک اعلام کرد مردم از این به بعد رهبر معظم انقلاب را با کلمه امام  بگویند و او از آن روز به بعد معروف شد. این یکی از ابتکارات وی در ابتدای انقلاب بود. رژیم می خواست امام خمینی را ترور کند ، به او توهین کرد ، اما قم قیام کرد. سایر مناطق کشور تا سرنگونی رژیم ادامه دادند. خداوند متعال روح شهدای انقلاب را با شهدای کربلا محشور کند.

چگونه جوانان می توانند وارد میدان عمل شوند و مشکلات کشور را حل کنند؟

ادامه بحث در مورد روند اجرای اعلامیه مرحله دوم ، پس از تأیید صحبت جوانان و پیوستن به افکار آنها ؛ آنها شریک و همکار می شوند و می توانند برای حل مشکلات مردم اقدامات مشترک و عملی انجام دهند و گفته شد که لازم است به این مرحله برسیم تا محافل واسطه ای تشکیل شود که در آن افراد متخصص و باتجربه و فعالان با استعدادی که می توانند مسئولیت ها را بپذیرند و گرد هم بیایند این کار هم وظیفه جوانان است و هیچ دستگاهی وظیفه ای ندارد. می رسیم به بحث امروز در مورد اینکه چگونه به این هدف برسیم. یعنی چگونه جوانان می توانند وارد میدان عمل شوند و مشکلات کشور را حل کنند؟

دوستان توجه دارند که من علی القاعده ، باید مسئله های کلی را اینجا بگویم و شما را اذیت نکنم. ذهن ها را با برخی مسائل درگیر نکنم. اما از آنجا که بنای ما گفتار و توضیح است ، من نمی خواهم شما به اینجا بیایید و ۴ شعار بدهید. هدف من تاکنون این بوده است. من برای توضیح این سخنرانی را بنا نهادم. شاید خیلی ها این کار را نکنند ، اما من فکر می کنم لازم است این مسئله را اینجا مطرح کنیم و در جای دیگری توسعه دهیم. بنابراین از آنجا که این یک مبحث نظری و شنیداری است ، می تواند کمی خسته کننده باشد. اما صبور باشید این مطالب باید شنیده شود.

بنابراین چگونه باید رفتار کنیم و جوانان چگونه باید وارد میدان عمل شوند؟ امروز رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که جوانان باید بیایند و از تجربه افراد باتجربه استفاده کنند. راه حل همان چیزی است که رهبر معظم انقلاب فرمودند و آن تشکیل چندین کارگروه و آتش به اختیار است. و خودشان به برخی از آنها اشاره کردند. آنها مانند کارگروه فرهنگی گفتند: “مجموعه های فعال در زمینه فرهنگ که می توانند تأثیر عمیقی داشته باشند ، از ابتدای انقلاب تاکنون همان بوده و اکنون نیز همین گونه است.” اکنون هر کجا می توانید گروهی از جوانان (جوانان سازمان یافته ، متفکر و فعال) را در فعالیت های فرهنگی مانند مسجد ، هیئت عزاداری شرکت دهید ، می توانند بر جوانان تأثیر بگذارند ، بر محله تأثیر بگذارند ، بر اعضای خانواده تأثیر بگذارند ، بر دانشجویی تأثیر بگذارند. یک حرکتی یک عزمی یک بینش و بینائی‌ای را در یک مجموعه‌ای به وجود بیاورند.
سپس حلقه های میانی باید این گروه های کاری را تشکیل دهند. این پیوندهای میانی مغز در حال تفکر هستند. دوستان ، متوجه شده اید که این چیزها واقعاً ممکن است ، مثل نوشتن روی کاغذ نیست. من چیزهای زیادی در ذهن دارم. اما محافل میانی باید بسیار مراقب باشند که این گروهها فرقه و مرید نشوند و مسیر کاملاً خارج از مسیر باشد. همانطور که گفته شد ، آنها باید در کارگروه فرهنگی جوانان مشتاق حرفه ای فعال باشند و واقعاً با برنامه و راهنمایی حلقه میانی عمل کنند.

کارگروه فعالیتهای سیاسی که در این باره گفتند: منظورم حزب بازی نیست. این حزب بازی ها کاری است که من احساس برکتی در آن نمی کنم. این نکته مهمی است که ایشان بیان کردند. زیرا شما دیدید که چگونه جریان های مختلف شده نزدیک انتخابات دست بکار می شوند و تفکرات را به سمت خودشان دعوت می کنند. هفته گذشته همین بحث را داشتم ، دیدم که به زودی گروهی از افراد حرفه ای این حرفه را به خود نسبت دادند و گفتند: “آقا دیدید ، به ما بگویید که ثبت نام کنیم و تماس بگیریم و این موارد اصلاً خوب نیست.” من به گروه خاصی اشاره نکردم. من می روم برای هر گروه ممکن است این مطالب را بگیرند و آن را دنبال کنند ، اما من به گروه خاصی اشاره نمی کنم. اگر مصادره به مطلوب کنند کار خوبی نیست ، باید اصل مطلب را دنبال کنند.

به جای حزب گرایی ، باید سیاست را تحلیل کرد و وقایع سیاسی را توضیح داد. چرا امیرالمؤمنین در خانه نشست؟ چرا امام حسن بعد از امیرالمؤمنین قادر به ادامه کار نبود و با صلح تمام شد! چرا حسین بن علی سرش بالای نیزه رفت؟ چرا امروز مکتب اهل بیت و ائمه معصومین اینقدر در سختی است؟ زیرا از ابتدا قدرت تحلیلی سیاسی در افراد ضعیف بود. آنها می دانستند و می فهمیدند ، اما نمی توانستند تجزیه و تحلیل کنند. این تحلیل باید در این گروه ها انجام شود. برای مردم مفید است که از موضوعات سیاسی مربوط به نتیجه کارگروه سیاسی و بچه ها در این گروه ها فعال هستند، درک و تحلیل مناسبی داشته باشند.

به عنوان مثال ، تشکیل میزهای گرد و صندلی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها ، کارگروهی از جنبش های مربوط به مسائل بین المللی و جهان اسلام ، این روزها لازم است که به جریانات پس از انتخابات ایالات متحده پرداخته شود و آینده  جهان پس از آمریکا تحلیل شود و به نقش اسلام دقت شود.  کارگروه علمی و همکاری با مراکز علمی و کارگروه اطلاع رسانی و گروه مددکاری اجتماعی. این گروههای کاری بودند که رهبر معظم انقلاب فرمودند.

آنچه برای دوستان مهم است این است که برنامه ریزی و جهت گیری گروه های کاری توسط محافل میانی انجام می شود. و همانطور که  رهبر معظم انقلاب گفتند: جهت کار رسیدن به جامعه اسلامی و تمدن جدید اسلامی است. گروه های کاری ممکن است با یکدیگر ارتباط برقرار نکنند ، اما بدون راهنمایی و برنامه ریزی نمی توان این کار را انجام داد. و در قلب همه اینها خود جوان ها قرار دارند. همه ما باید روی توسعه این ایده کار کنیم.

برخی می گویند به جای این چیزها ، به گرانی بپردازید و از مشکلات جامعه صحبت کنید. ما هم آنها را می گوییم ، اما اینها لازم است. و باید دنبال شود. انشاءالله ، آنها در استان و جاهای دیگر نیز دنبال می کنند.

در این روزها چهل روز از شهادت دانشمند گمنام ، متفکر هسته ای کشورمان ، شهید فخری زاده می گذرد و یاد و خاطره این عزیز را گرامی می داریم. شخصی با سابقه طولانی و قدرت علمی بالا در زمینه های خاص و مفید برای جامعه و کشور ، اما ناشناس به معنای گمنام است. و این به دلیل اقتضای شغل نبود، بلکه به دلیل روحی معنوی و ساخته شده ای که داشت ، بنایش به دیده نشدن بود. خداوند متعال با اولیائش محشور گرداند.

از دست دادن این سرمایه برای ما ناراحت کننده است ، اما وقتی می بینیم شاخه ها رشد می کنند و بچه ها موفق می شوند ، امیدهای ما افزایش می یابد. این روزها که حقیقت آمریکا برای مردم جهان آشکار می شود و در عین حال رجز خوانی می کنند ، آنها می بینند که ما با غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم شروع کرده ایم و این باعث خشم ایالات متحده و اسرائیل و تازه واردان آنها شده است.

واکنش امام جمعه کرج به تمرین پهپادی ارتش

این روزها شاهد بزرگترین تمرین هواپیماهای بدون سرنشین در غرب آسیا هستیم. پس از تثبیت قدرت موشکی بی نظیر ایران ، اکنون باید آفرین گفت به جوانان دانشمند ایران اسلامی با ساخت و بهره گیری از پهپادها. این هواپیماهای بدون سرنشین در زمان تحریم های سخت ساخته شده اند. از تولید تا بهره برداری ، داخلی هستند. نیروی جوان حزب اللهی در حال تقویت شدن است و شعار ما این است که ما می توانیم با استفاده از قدرت محلی حتی پیش از پایان دوره تحریم تسلیحاتی ، چنین دستاوردی را برای ایران فراهم کنیم. و آنها ایران را به عنوان یکی از قدرتهای پهپادی جهان طبقه بندی کرده اند. این بدان معناست که ما یکی از پنج کشور برتر هستیم. و البته ایران این فناوری را در اختیار کشورهای محور مقاومت قرار داده است. می بینید که امروز آنها عربستان سعودی را می زنند و جاهای دیگر ، آنها فناوری خود را از ایران گرفته اند.

تنوع عملیاتی ، سرعت و قدرت تخریب هر یک از این هواپیماهای بدون سرنشین در نوع خود بی نظیر است. پرواز بر فراز کشتی ها ، پروازهای دوربرد ، هواپیماهای بدون سرنشین در نقطه انتحاری ، هواپیماهای بدون سرنشین ، هواپیماهای بدون سرنشین شناسایی ، اینها اجازه نفس کشیدن به دشمن را نمی دهد. خواب را از چشمانشان می گیرد. تمرینی که ضمن تأمین امید و امنیت کامل به منطقه و محور مقاومت ، به بدخواهان و دشمنان به ویژه ایالات متحده و اسرائیل پیغام می دهد که تمام تحرکات آنها در منطقه تحت هوشیاری است. نگاه مردان حسود نیروهای مسلح ایران. برخلاف منافع جمهوری اسلامی ، واکنش ایران کاملاً آماده ، سریع ، قدرتمند و توبه پذیر خواهد بود.

بایدن پدر داعش است

سالها است که در مورد بطلان اندیشه و عمل لیبرال دموکراسی و نظام سرمایه داری غرب صحبت و بحث شده است ، اما هیچ یک به اندازه وقایع اخیر موثر نبوده است و حقیقت آمریکا را در معرض دید مردم جهان قرار داده است. خدا رحمت کند امام راحل بزرگوار ، که قبل از آنها سقوط نظام کمونیستی را اعلام کرد و حتی آنها را خیرخواهانه به صلاح دعوت کرد. دقیقاً همین اتفاق در زمان رهبر معظم انقلاب افتاد و پیش بینی کرد ، و او از سقوط قریب الوقوع و فروپاشی لیبرال دموکراسی غربی خبر داد. و این روزها ، همه حماقت و بحران مشروعیت را در آمریکا دیدند ، که می خواست فرهنگ غالب جهان ، فرهنگ آن باشد. دموکراسی که امروز می خواهد قدرت را با یک دولت نظامی منتقل کند.

شنیدید که سران کشورها چه گفتند. حتی فکر می کنم برخی از افراد در ایران که به خدایی ایالات متحده اعتقاد داشتند این روزها سخنان خود را کمی خنک کرده اند. به گفته خود غربی ها ، دوران پساآمریکایی آغاز شده است و باز هم برخی از غربی ها ملزم نیستند که بگویند بایدن با ترامپ متفاوت است و مطمئناً با آمدن شخصی مانند آن ، سعادت حاصل خواهد شد. آمریکا چه با ترامپ و چه با بایدن ، آمریکا است. اگر کسی نظرات را دنبال کند و مطالعه کند ، به خوبی می فهمد که بایدن برای ایران بسیار خطرناک تر از رقیب خود است. وی طراح نقشه های خطرناک برای منطقه غرب آسیا و خالق داعش بود. بایدن پدر داعش است. او بزودی قدرت را در دست خواهد گرفت و برنامه های خود را عملی خواهد کرد ، بنابراین باید محکم و قاطعانه از منافع کشور و ملت دفاع کرد. و تا زمانی که ایالات متحده آمریکا باشد ، ما از شعار همیشگی مرگ بر آمریکا چشم پوشی نمی کنیم.

تحقق عدالت از وظایف قوه قضاییه است

یکی از مأموریت های اعلامیه، گام دوم در تحقق عدالت است که یکی از وظایف خطیر قوه قضائیه است. تا با برقراری عدالت و افزایش اعتماد آنها به دولت ، امید مردم را افزایش دهند. من سند راهبردی تحول قضایی را که یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب بود ، براساس هفت مأموریت تنظیم شده خواندم و ما باید از رئیس محترم قوه قضاییه و تحولات امیدوار کننده ای که در حال وقوع است تشکر کنیم و آینده‌نگری و روشن‌بینی ریاست محترم قوه و تحولات امیدوارکننده‌ای که در دست اقدام دارند و نتیجه آن با عملیاتی شدن این نقشه راه که با همفکری گروهی از حقوقدان‌ها و فقها و قضات تهیه‌شده ان‌شاءالله عدالت قضائی خواهد بود. این مستلزم آن است که تحقق سند به یک سخنرانی و مطالبه عمومی تبدیل شود ، بنابراین گروه های نخبه و کاتبان و تریبون ها باید اقدامات لازم را انجام دهند.

خبرگزاری ها باید در تهیه اخبار تقوا و امانتداری را رعایت کنند

توجه: خبرگزاری های مجازی و غیره باید در تهیه اخبار ، تیترها و بیان مطالب به تقوی و امانت داری احترام بگذارند. گاهی اوقات آنها مطلبی را اشتباه استفاده می کنند که اگر بیگانگان این کار را انجام دهند ، خوب آنها دشمن هستند و قصد و نیت دارند ، اما در داخل منتظر چیز دیگری هستیم. به هر حال ، خبرهای تأیید شده درباره من باید از طریق دفتر روابط عمومی باشد. هر خبر ارسال شده توسط من تأیید نمی شود مگر از طریق روابط عمومی.

شوراهای شهر باید از تصویب پروژه هایی که به مردم بطور جدی آسیب می رسانند خودداری کنند

نکته استانی: نظافت و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی یک وظیفه شرعی و انسانی است ، بنابراین همه ما به داشتن شهری زیبا ، تمیز و زیبا کمک کنیم. در این مورد مهم با مسئولان شهر همکاری کنید. ساعت ۸ تا ۹  زمان جمع شدن زباله ها را جدی بگیرید. و با این کار ، از تلاش پاکبانان بزرگوار قدردانی خواهیم کرد.

نکته دیگر این است که باید در نظر داشته باشیم که شورای شهر و شهرداری ها باید از تصویب طرح ها و لوایحی که به طور جداگانه به افراد آسیب می رساند خودداری کنند. در این روزها برنامه هایی تصویب شده است که به جسم مردم آسیب می رساند که انشاالله بعداً در صورت لزوم ارائه خواهم کرد.

هیچ مقام رسمی در مورد خرید واکسن از آمریکا ، انگلیس و فرانسه صحبت نکرده است

شما قطعاً بیانات رهبر معظم انقلاب که امروز فرموده اند را در نظر گرفته اید و یا ادامه خواهید داد. آنها درباره برجام حرفهای مهمی زدند که این اصلاً بحث برجام نیست ، بلکه رفع تحریم هاست. این احتمال وجود دارد که اگر اصرار کنیم برجام برگردد ، خسارت برای ما بیشتر شود ، هرگونه نیروی تحریم برداشته شده و ما به قول های خود عمل می کنیم. از ابتدا گفتیم قول خلاف قول ، این نکته مهمی بود که وی بیان کرد.

نکته دیگری که آنها گفتند و مهم این بود که مقامات در مورد ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی به کشور صحبت نکنند. همانطور که قبلاً گفتید ، من به آمریکا و حتی فرانسه اعتماد ندارم ، اگر آنها می دانستند که برای خودشان کار می کنند ، بنابراین از این پس هیچ مسئولی درمورد خرید واکسن های آمریکا ، انگلیس و فرانسه حرف نزند و جان مردم را به خطر نیاندازد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.