طرح افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو و اتوبوس منتفی شد

اعضای شورای شهر تهران به افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو و اتوبوس رای مثبت ندادند.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، صبح امروز لایحه پیشنهادی شهرداری تهران در مورد افزایش نرخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوس رانی و مینی‌بوسرانی در شورای شهر مطرح و بررسی گردید. محمد علیخانی – رییس کمیسیون حمل و نقل – با قرائت گزارش کمیسیون اعلام کرد: شهرداری تهران لایحه‌ای را به شورا آورده که برای بار دوم در سال ۱۳۹۹ نرخ کرایه افزایش یابد.

علیخانی بیان کرد که با توجه به مشکلات شبکه حمل و نقل عمومی در اثر شیوع ویروس کرونا و کاهش شدید درآمدها شهرداری تقاضا کرده است تا ۲۵ درصد به نرخ بلیت مترو و اتوبوس اضافه شود و در این خصوص اظهار کرد: در بررسی‌ها مشخص شد که با توجه به پیشنهاد ۲۵ درصدی، به طور متوسط ۲۰۰ تومان به کرایه‌ها اضافه می‌شود، اما اگر ما این را تصویب کنیم معلوم نیست که هیات تطبیق با افزایش دوباره کرایه در یکسال موافقت کند و از سوی دیگر میزان درآمد پنج ماهه پایانی سال برای شهرداری زیاد نیست هرچند که در خوشبینانه‌ترین حالت ۵۰ میلیارد تومان درآمد برای شهرداری محقق می‌شود، اما بعید می‌دانیم که این عدد به دست بیاید و در بررسی‌ها مشخص شد هزینه این افزایش نرخ برای مدیریت شهری قطعا بیشتر از منافع آن خواهد بود.

وی با ضمن تاکید بر این که شهرداری تهران نیز باید مطالبات خود را از دولت وصول کند، تصریح کرد: تنها در یک حوزه جرائم راهنمایی و رانندگی در سال ۱۳۹۸ سهم شهرداری ۷۲۰ میلیارد تومان بود که تنها ۲۰ میلیارد تومان آن محقق شده و در شش ماهه اول امسال نیز ۸۰۰ میلیارد تومان باید وصول می‌شد که حتی یک ریال هم ندادند.

رییس کمیسیون حمل و نقل اعلام کرد اعضای کمیسیون پس از تحلیل و بررسی لازم تصمیم گرفتند که لایحه پیشنهادی شهرداری را رد کنند اما با توجه به افزایش ۱۰۰ درصدی هزینه‌ها در مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی و پایانه‌ها و همچنین کاهش درآمدها پیشنهاد شده است که دولت از محل صندوق ملی به شهرداری کمک کند و بر طبق همین موضوع اعضای کمیسیون پیشنهاد می کنند که سازمان برنامه و بودجه نسبت به ایجاد ردیف بودجه ناشی از جبران خسارات ویروس کرونا به میزان ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان اقدام کند و همچنین شهرداری وظیفه دارد با ستاد کرونای تهران جلسه ای برگزار کرده و این دو سازمان با یکدیگر به مذاکره بپردازند تا نسبت به پیگیری مطالبات جبران ضرر و خسارات وارده از ابتدای کرونا به اتوبوسرانی، مترو، تاکسیرانی و پایانه‌ها از محل اعتبارات ستاد ملی اقدام کند و در نهایت تصمیم بر این شد که پیشنهاد اعضای کمیسیون حمل و نقل جایگزین لایحه شهرداری شود.

حسن رسولی نیز در تذکر آیین‌نامه‌ای عنوان کرد: شهردار تهران لایحه افزایش نرخ کرایه را داده و کمیسیون در ابتدا باید این لایحه را تعیین تکلیف کرده و بعد جداگانه پیشنهاداتش را بررسی کند.

محسن هاشمی نیز در خصوص این لایحه گفت: هنگامی که این افزایش نرخ مطرح شد متوجه شدیم که بازتاب خوبی در بیرون شورا نداشت و در کمیسیون به این نتیجه رسیدیم که نباید افزایش نرخی داشته باشیم، چرا که ما یکبار در زمستان سال ۱۳۹۸ و یکبار هم برای سال ۱۳۹۹ افزایش نرخ داشتیم و این در حالی است که در بهترین حالت ۳۰ میلیارد تومان برای شهرداری آورده داشت.

وی ادامه داد: نظر کمیسیون براین بود که ما پیگیر دریافت یارانه کرونا باشیم و حالا فقط لایحه شهرداری را بررسی می‌کنیم و پیشنهادات کمیسیون را بعدا در قالب یک طرح به شورا می‌آوریم.

همچنین افندی‌زاده – نماینده شهرداری – با تاکید بر این‌که به دلیل گرانی شبکه سیستم حمل و نقل عمومی با مشکلاتی مواجه شده و از کیفیت سرویس دهی به مردم کاسته شده است، بیان کرد: افزایش ارز مشکلاتی را در نگهداری ایجاد کرده و روز به روز بودجه مورد نیاز ما افزایش می‌یابد و از سوی دیگر ما در اتوبوسرانی با بخش خصوصی مواجه هستیم که مشکلات‌اش زیاد شده و نمی‌تواند خدمات لازم را ارائه کند و اگر حالا به فکر مترو و اتوبوس نباشیم قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و با وجود پیگیری‌های مختلف هیچ کدام از کمک‌های دولتی نیز محقق نشده است.

محسن هاشمی در واکنش به این اظهارنظر افندی‌زاده پاسخ داد: باید به توصیه رسولی گوش کنیم و بروید جلوی وزارتخانه بخوابید و ما نیز سه تشک و لحاف برایتان می‌خریم تا بروید جلوی وزارتخانه، چرا که با نامه‌نگاری مشکل حل نمی‌شود.

در آخر این جلسه لایحه پیشنهادی شهردار تهران در خصوص اصلاح ردیف ۱۱ بند یک تبصره ۲۴ مصوبه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران در خصوص افزایش نریخ بلیت مترو و کرایه خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی رای نیاورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.