وزارت آموزش و پرورش درآمد ۱۵۰ میلیاردی از شبکه شاد را تکذیب کرد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه این وزارت درآمدی از شبکه شاد ندارد، برخی اظهارات منتسب به وی مبنی بر کسب درآمد ۱۵۰ میلیاردی از شبکه شاد توسط این وزارتخانه را رد و تکذیب کرد.

محمود حبیبی ضمن اشاره به برگزاری نشست مشترکی با وزیر ارتباطات در روز گذشته گفت: «مقرر شد در زمینه شبکه شاد و کاهش مشکلات آن و همچنین دیگر خدمات آموزش الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، به ما کمک کنند که کلیات آن با حضور نمایندگان دوطرف در قالب یک کارگروه مشخص خواهد شد. همچنین مقرر شد تفاهم‌نامه مجددی با وزارت ارتباطات منعقد و اجرا گردد.»

وی درمورد احتمال افزایش پهنای باند مورد استفاده در شبکه شاد نیز گفت: «پهنای باند خوبی برای شاد درنظر گرفته شده و در حال حاضر این شبکه محدودیت پهنای باند ندارد.»

حبیبی افزود: «احتمال دارد سرعت در برخی زمان‌ها و مناطق به علت ترافیک بالای کاربر، کند باشد که در حال کار بر زیرساخت‌های نرم افزاری هستیم. مباحث تکنولوژیک است و چندان به پهنای باند مربوط نیست. همچنین قرار بر این است در ادامه کار به این سمت حرکت کنیم که چندین قطب هاستینگ در سطح کشور راه‌اندازی شود تا زیرساخت صرفا در تهران نباشد که قول همکاری از سوی وزارت ارتباطات داده شده است.»

درآمد ۱۵۰ میلیاردی از شبکه شاد یک سوبرداشت رسانه‌ای است

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که اظهارنظرهایی منتسب به وی پیرامون درآمد ۱۵۰ میلیاردی از شبکه شاد در فضای مجازی به گوش می‌رسد، آیا چنین درآمدزایی برای وزارت آموزش و پرورش از این محل به وجود آمده است؟ گفت: «خیر، وزارت آموزش و پرورش درآمدی از شبکه شاد ندارد و آن را تایید نمی‌کنم.»

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش قبلا هم چنین درآمدی نداشته، اظهار کرد: «از زمانی که شاد راه‌اندازی شده، هیچ‌گونه درآمدی از محل این شبکه عاید وزاتخانه نشده و اصلا برنامه‌اش هم درآمدزایی از این محل نبوده است.»

محمود حبیبی حبیبی ادامه داد: «قطعا یک سوءبرداشت رسانه‌ای صورت گرفته است. زمانی بحث رایگان شدن یک سوم اینترنت برای شبکه شاد مطرح بود؛ شاید این شائبه همان زمان مطرح شده باشد. با این وجود آموزش و پرورش هیچ گاه از محل اینترنت مصرفی شاد درآمدی نداشته و حتی اپراتورها نیز به جهت رایگان بودن آن درآمدی از این شبکه ندارند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.