دکترفائوچی تبلیغ انتخاباتی ترامپ را رد کرد: هیچوقت نامزدهای سیاسی را تایید نکرده‌ام

0 8

بلندپایه ترین کارشناس ارشد بیماری‌های واگیردار آمریکا گفت اظهارات او که در تبلیغ انتخاباتی ترامپ مورد استفاده قرار گرفته، منقطع و تحریف شده است.

به گزارش چاپار، دکتر آنتونی فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری‌های واگیر و آلرژی آمریکا به سی‌ان‌ان گفت: «پنج دهه از فعالیتم در امور دولتی بوده است و هرگز هیچکدام از نامزدهای سیاسی را تایید قرار نکرده‌ام. اظهاراتی که بدون کسب اجازه از من در یک تبلیغ کارزار انتخاباتی جمهوری‌خواهان به من نسبت داده‌اند، تنها بخشی از صحبت‌های مفصلی است که چند ماه پیش در مورد تلاش‌های مقام‌های بهداشت عمومی فدرال داشتم.»

این تبلیغ انتخاباتی ترامپ ۳۰ ثانیه‌ای از طرف کمپین رئیس‌جمهوری آمریکا منتشر شد و در آن از مصاحبه ماه مارس فائوچی با فاکس نیوز نقل ‌قول شده است.

دکتر فائوچی ماه مارس ضمن اشاره به کار گروه ضربت کروناویروس در کاخ سفید اظهار داشت: «نمی‌توانم تصور کنم که شخصی بتواند بیش از این کاری انجام دهد.» با این وجود، تبلیغ به گونه‌ای تنظیم شده است که مخاطب گمان می‌کند فائوچی در حال تشکر و قدردانی از عملکرد شخص ترامپ است!

تیم مورتاگ، مدیر ارتباطات کمپین ترامپ با رد این اتهامات گفت: «در این تبلیغ انتخاباتی ترامپ از حرف‌های خود فائوچی استفاده شده؛ آن‌ها کاملا دقیق هستند و صحبت‌هایی است که دقیقا از دهان دکتر فائوچی خارج شدند.»

او افزود: «این‌ها کلمات خود دکتر فائوچی هستند. این ویدیو از یک مصاحبه تلویزیونی دکتر فائوچی است که از دولت ترامپ قدردانی می‌کند.»

رئیس جمهور آمریکا هم روز یکشنبه موضع مدیر ارتباطاتش را درخصوص تبلیغ انتخاباتی ترامپ تایید کرد و گفت: «البته این‌ها کلمات خود دکتر فائوچی است. به گفته بعضیی از فرمانداران کاری که ما کرده‌ایم “پدیده” بوده است. خیلی‌ها موافق هستند… واکسن‌ها و معالجه‌ها، خیلی زودتر از پیش‌بینی‌ها به دست مردم می‌رسد!»

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، صحبت‌های ترامپ در شرایطی عنوان شد که جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمکریکا بارها از واکنش کرونایی آهسته او انتقاد کرده است. ایالات متحده همچنان بالاترین شمار قربانیان کرونا در جهان و بالاترین میزان مبتلایان ثبت‌شده را دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.