رای گیری غیابی انتخابات آمریکا در چهار ایالت این کشور آغاز شد

0 11

از امروز رای گیری غیابی انتخابات آمریکا در چهار ایالت این کشور آغاز شده؛ این در حالی است که بیشتر از ۴۵ روز تا انتخابات ریاست جمهوری این کشور فرصت باقی است.

رای ‌گیری غیابی انتخابات آمریکا برای رییس جمهور شدن از امروز جمعه ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) در ایالت‌های ویرجینیا، داکوتای جنوبی، مینه‌سوتا و وایومینگ آغاز شده است.

براساس گزارش‌های به دست رسیده از پایگاه خبری هیل، رای دهندگان غیابی در ایالت‌های مینه‌سوتا، وایومینگ و داکوتای جنوبی می‌توانند تا روز قبل از انتخابات، رای خود را از طریق سرویس پست دولتی آمریکا ارسال کنند؛ این مهلت برای رای دهندگان غیابی در ایالت ویرجینیا تا روز ۲۳ اکتبر (دوم آبان‌) خواهد بود.

با توجه به شیوع گسترده کرونا در آمریکا (که تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر تلفات برجای گذاشته)، فرمانداران بیشتر ایالت‌ها از برگزاری رای گیری غیابی انتخابات آمریکا برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا حمایت کرده‌اند؛ این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا از هر فرصتی برای ابراز مخالفت با رای گیری غیابی استفاده می‌کند.

روز چهارشنبه ترامپ در جدیدترین موضع‌گیری خود علیه انتخابات غیابی، در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: «رای ‌گیری غیابی انتخابات آمریکا بزرگترین تهدید علیه صحت این انتخابات است.»

وی در این خصوص ادعا کرد: «بزرگترین تهدید علیه انتخابات، فرمانداران حزب مخالف هستند که صندوق‌های رای را کنترل می‌کنند؛ میلیون‌ها صندوق رای. از نظر من، این تهدید بسیار بزرگتری نسبت به دخالت کشورهای خارجی است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.