رایگان کردن سایت دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد / اینترنت هدیه برای اساتید و دانشجویان

0 36

به گزارش چاپار نیوز، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که ۱۲۰ گیگابایت اینترنت هدیه برای اساتید دانشگاه‌های کشور در نظر گرفته شده است و اطلاعاتی را در خصوص رایگان کردن اینترنت سایت های دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد ارائه داد.

پس از شیوع ویروس کرونا و آغاز آموزش آنلاین و مجازی، هزینه بالای حجم اینترنت مصرفی اساتید، معلمان، دانش آموزان و دانشجوبان مورد بحث قرار گرفته است. به همین علت محمد جواد آذری جهرمی در جهت رایگان کردن هزینه اینترنت سایت های دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد اقداماتی انجام داده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در این خصوص در اکانت توییتر خود نوشت: در شرایط کرونا و برای حمایت از آموزش مجازی کارآمد، هدیه ناقابلی برای اساتید دانشگاه‌های کل کشور آماده کرده‌ایم که با مراجعه به سایت ICTGIFT.IR می‌توانند بسته اینترنت هدیه ۱۲۰ گیگابایت را دریافت کنند.

این در حالی است که پس از تصمیم گیری در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مجازی، مقرر شد که آی پی هایی که توسط دانشگاه ها به وزارت ارتباطات تحویل داده شود، رایگان خواهند شد. حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این خصوص اعلام کرد: برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، لیستی از دانشگاه‌ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که ممکن است شامل همه دانشگاه‌های کشور نباشد. این لیست شامل آدرس سایت‌های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.

به همین جهت هم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: جزئیات هدیه مخصوص دانشجویان نیز به زودی اعلام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.