راهکارهای مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی در کشور چیست ؟

به گزارش چاپار نیوز، سید کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مشکلات اقتصادی کشور و برای پاسخ به سوال “راهکارهای مجلس برای برون رفت از شرایط کنونی چیست؟” اینگونه گفت: مجلس که راهکار خاصی ندارد، ببینید بخش زیادی از مشکلات کشور مربوط به تحریم ها است و اینکه ما نمی توانیم از منابعی که در بودجه کشور درنظر گرفته شده است، به درستی استفاده کنیم.

دلخوش در خصوص مشکلات اقتصادی کشور اعلام کرد: یک منبع نفت است که به دلیل تحریم ها قادر به استفاده از آن نیستیم، منبع دیگر مالیات بود که شیوع ویروس کرونا و اثرات منفی آن بر اقتصاد، در کنار اثرات تحریم ها مزید بر علت شد و منجر به این شد که اقتصاد کشور ما دچار آسیب شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به ضعف های مدیریتی در قوای سه گانه کشور خاطر نشان کرد: از سوی دیگر یک سری مدیریت های ضعیف هم در مجلس وجود دارد، هم در دولت و هم قوه قضاییه، این ها دست به دست هم دادند و باتوجه به دو عامل قبلی یعنی تحریم ها و کرونا موجب شدند که شرایط ما یک مقداری سخت شده است.

وی افزود: من اعتقاد دارم که در شرایط فعلی مجلس و دولت می توانند با ایجاد زمینه برای ورود بخش خصوصی به عرصه اجرایی اقتصاد، مشکلات مملکت را کاهش دهند، از جمله در حوزه استفاده از انفال، ما انواع و اقسام معادن را در کشور داریم که باید از آن ها استفاده و بهره برداری کنیم.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در خصوص مشکلات حوزه معدن اظهار کرد: در حوزه معدن و صنایع معدنی یک بخشی از مشکل معادن ما این است که ما خام فروشی داریم، مشکل دوم این است که از وجود سرمایه گذارانی که می توانند نقدینگی خود را در معادن صرف کنند، استفاده نمی شود و نکته دیگر این است که انفال تنها مربوط به معادن نیست، جنگل ها و دریاها هم هستند که در کشور ما از آن ها به درستی استفاده نمی شود.

دلخوش در انتها گفت: مجموعه این عوامل دست به دست هم دادند و موجب شدند که نتوانیم به خوبی از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.